, Eliza Organiściak

objazdówka po Włoszech

2011-04-07 - 2011-04-14
2011-11-29 19:01:39
Avatar użytkownika
Eliza Organiściak Zapaleniec 414 kilometrów

Z gronem przyjaciół jeszcze przed beatyfikacją naszego Jana Pawła II odwiedziliśmy kilka miast we włoszech.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rzym

 Pierwszego dnia wybraliśmy się do Padwy ,zwiedziliśmy dwie bazyliki św.Justyny i najbardziej znaną św.Antoniego.Odwiedziliśmy najstarszy Uniwersytet ,w którym nauki pobierali J.Kochanowski i M.Kopernik.Nastepnie zrobiliśmy ucztę dla oczu w kaplicy Scrovegnich podziwiając piękne freski Giotta.Pospacerowaliśmy po Prato della Valle,pięknym placu otoczonym kanałem i plejadą rzeźb przedstawiajacych zasłużonych dla Padwy.W tym gronie nasz polski akcent,dwa pomniki S.Batorego i J.III Sobieskiego.Po spożyciu pysznych lodów i cappucino udaliśmy się na naocleg.

Nastepnego dnia przejechaliśmy do Rzymu.Tu trdycyjnie pierwszego dnia Watykan z kryptą Jana Pawła II,bazylika św.Piotra,Zamek Anioła,następnie najbardziej ulubione moje miejsce - Fontanna di Trevi,odpoczynek na Hiszpańskich Schodach i przejazd do hotelu.

Drugiego dnia Rzym Antyczny - Colosseum,Forum Romanum,Capitol odpoczynek przy lamce dobrego wina.Nocny spacer po tętniacych życiem rzymskich ulicach.Kolejnego dnia wybraliśmy się do Florencji gdzie zwiedziliśmy Bazylikę San Lorenzo z kryptami najsłynniejszych  ludzi epoki z Michałem Aniołem na czele,następnie udaliśmy się  do Katedry Santa Maria del Fiore z piękną  kopułą w odcieniu czerwieni,podeszliśmy  pod Baptysterium z Drzwiami Raju. Podziwialismy rzeźbę  Dawida dłuta Michała Anioła,nastepnie spacer po Moście Złotników nad rzeka Arno ze straganami z pięknymi wyrobami ze złota/oj drogo!/Tradycyjnie pizza,wino , pyszne lody i capuccino.Nocleg i powrót do kraju.

Nastepną relację z majowego wyjazdu do Budapesztu i okolic  dodam wkrótce,pozdrawiam.Eliza. 

Avatar użytkownika
Eliza Organiściak Zapaleniec 414 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021