Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, tutystka

W królestwie Azteków

2011-05-12 - 2011-05-20
2011-05-12 22:26:47
tutystka Wędrowiec 155 kilometrów
Wycieczka do Meksyku (Miasto Meksyk, Guadalupe, Teotihuacan,Xochimilco, Cacahuamilpa, Acapulco, Vista Hermosa, Cuernavaca)
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Miasto Meksyk > Guadalupe, Teotihuacan > Miasto Meksyk > Xochimilco, Cacahuampila > Acapulco > Acapulco > Vista Hermosa > Cuernavaca
Pierwszego dnia, dotarliśmy do hotelu dośc późno, dlatego też po kolacji wszyscy rozeszli się do swoich pokojów. Drugiego dnia odiwedziliśmy bazylikę Matki Boskiej z Guadalupe, która okazała się by bardzo pięknym miejscem. Po krótkiej podróży, przenieśliśmy się do prehiszpańskiego "miasta bogów" Teotihuacan, gdzie czekał nas niecodzienny widok. Mieliśmy okazję podziwiac piramidy: Słońca i Księżyca, a także Świątynię Pierzastego Węża oraz Drogę Zmarłych.Są to obiekty jedyne w swoim rodzaju, których zdecydowanie nie zobaczymy w innym miejscu. Wieczorem mogliśmy zjeś kolację pod piramidami, a następnie wróciliśmy do Miasta Meksyk. Kolejnym etapem naszej wycieczki był malowniczy Park Chapultepec, oraz plac Zocalo, na którym znajduje się rezydencja prezydenta. Miejsce to jest przyozdobione flagami narodowymi. Dowiedzieliśmy się, że co roku 15 września mieszkańcy zbierają sie na placu Zocalo, aby ujrzec prezydenta, który wychodzi na balkon Pałacu Narodowego by uderzyc w dzwon i ponownie ogłosic niepodległośc. Cały zebrany tłum krzyczy wtedy Viva Mexico! Viva Independiencia! Zobacyzliśmy również dom Fridy Kahlo, który według nas jest miejscem wartym uwagi. Następnego dnia odwiedziliśmy ogrody Xochimilco. Była to bardzo wesoła wyprawa w rytmach muzyki mariachi, przez malownicze rejony ogrodu. Następne dwa dni upłynęły nam na odpoczynku w słonecznym Acapulco. Osoby chętne mogły skorzystac z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych. Przedostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy w hacjendzie Korteza. Mogliśmy tu zobaczyc jak wygląda życie w takim miejscu. Ostatni dzień spędziliśmy w Cuernavace, którą powinniście zobaczyc.

Pływanie ogrodami Xochimilco Panorama Meksyku nocą z wieży Latynoamerykańskiej Piramida Słońca w Teotihuacan W Muzeum Antropologicznym Wnętrze domu Fridy Kahlo Park Chapultepec Estadio Azteca Acapulco Acapulco Vista Hermosa Cuernavaca W królestwie Azteków
tutystka Wędrowiec 155 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020