Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Piotr Przybyło

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie

(4.6 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Ćmielowie w województwie świętokrzyskim, przy słynnej Fabryce Porcelany powstało niezwykle ciekawe Żywe Muzeum Porcelany. Cały kompleks leży na Szlaku Zabytków Techniki woj. świętokrzyskiego.W muzealnym przedsionku, z sufitem udekorowanym 60 płytami porcelanowymi z malowidłami naśladującymi mistrzów renesansu, wita turystów przewodnik, który opowiada o fabryce
i specyfice tego wyjątkowego miejsca.

Hala fabryczna to przede wszystkim okrągła budowla z cegły, czyli piec, który jeszcze kilkanaście lat temu służył do wypału porcelany. To największy zachowany taki piec w tej części Europy - ma 3 poziomy, 22 m wysokości, 10 m średnicy oraz 8 palenisk. To już ostatni taki oryginał, zachowany w 100%.Właśnie wewnątrz tego pieca turyści mogą oglądać na filmie dawną technikę wypalania porcelany i proces technologiczny powstawania porcelany. Później zwiedzający sami uczestniczą w trudnym procesie powstawania porcelany, na kilku stanowiskach.

W Muzeum Porcelany każdy turysta dowie się, jak wygląda masa porcelanowa, jak przygotowywany jest model i formy oraz zobaczy na żywo proces odlewania figurki, jej zabezpieczanie przed fałszerstwem, czyszczenie i malowanie. To fantastyczna przygoda.Żywe Muzeum Porcelany - Fabryka Porcelany Ćmielów
Centrum Porcelany Artystycznej
ul. Sandomierska 243, Ćmielów
tel. 535-588-960
http://turystyka.cmielow.com.pl
Godziny zwiedzania: pn-nd 9.00-18.00 (poza sezonem 9.00-16.00)
Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 14 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:00
  • wtorek: 09:00–18:00
  • środa: 09:00–18:00
  • czwartek: 09:00–18:00
  • piątek: 09:00–18:00
  • sobota: 09:00–18:00
  • niedziela: 09:00–18:00

Opatów noclegi

Opatów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°53'11N, 21°31'56E
29 październik 2014
29 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

dream_ma
12 styczeń 2015 12:54

Fantastyczne miejsce na wypad z dziećmi. Można wszystkiego doktnąć i powąchać, a nawet uczestniczyć w procesie powstawania porcelanowej figurki. Można też wziąć udział w warsztatach lepienia róży. Fajne atrakcje, a w pobliżu jest też Bałtów i Krzemionki, więc można zaplanować super trasę.

beata54
12 styczeń 2015 12:46

Polecam wszystkim zwiedzenie Żywego Muzeum Porcelany. Jest to akazja, żeby zaznajomić się z procesem produkcji figurek porcelanowych, na żywo zobaczyć, z czego i jak się je odlewa. Na warsztatch można też ulepić samemu różę z porcelany. Połączenie edukacji i zabawy. Polecam głównie rodzinkom z dziećmi.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację