Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Piotr Przybyło

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie

(4.6 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Ćmielowie w województwie świętokrzyskim, przy słynnej Fabryce Porcelany powstało niezwykle ciekawe Żywe Muzeum Porcelany. Cały kompleks leży na Szlaku Zabytków Techniki woj. świętokrzyskiego.W muzealnym przedsionku, z sufitem udekorowanym 60 płytami porcelanowymi z malowidłami naśladującymi mistrzów renesansu, wita turystów przewodnik, który opowiada o fabryce
i specyfice tego wyjątkowego miejsca.

Hala fabryczna to przede wszystkim okrągła budowla z cegły, czyli piec, który jeszcze kilkanaście lat temu służył do wypału porcelany. To największy zachowany taki piec w tej części Europy - ma 3 poziomy, 22 m wysokości, 10 m średnicy oraz 8 palenisk. To już ostatni taki oryginał, zachowany w 100%.Właśnie wewnątrz tego pieca turyści mogą oglądać na filmie dawną technikę wypalania porcelany i proces technologiczny powstawania porcelany. Później zwiedzający sami uczestniczą w trudnym procesie powstawania porcelany, na kilku stanowiskach.

W Muzeum Porcelany każdy turysta dowie się, jak wygląda masa porcelanowa, jak przygotowywany jest model i formy oraz zobaczy na żywo proces odlewania figurki, jej zabezpieczanie przed fałszerstwem, czyszczenie i malowanie. To fantastyczna przygoda.Żywe Muzeum Porcelany - Fabryka Porcelany Ćmielów
Centrum Porcelany Artystycznej
ul. Sandomierska 243, Ćmielów
tel. 535-588-960
http://turystyka.cmielow.com.pl
Godziny zwiedzania: pn-nd 9.00-18.00 (poza sezonem 9.00-16.00)
Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 14 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:00
  • wtorek: 09:00–18:00
  • środa: 09:00–18:00
  • czwartek: 09:00–18:00
  • piątek: 09:00–18:00
  • sobota: 09:00–18:00
  • niedziela: 09:00–18:00

Opatów noclegi

Opatów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°53'11N, 21°31'56E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

dream_ma

Fantastyczne miejsce na wypad z dziećmi. Można wszystkiego doktnąć i powąchać, a nawet uczestniczyć w procesie powstawania porcelanowej figurki. Można też wziąć udział w warsztatach lepienia róży. Fajne atrakcje, a w pobliżu jest też Bałtów i Krzemionki, więc można zaplanować super trasę.

beata54

Polecam wszystkim zwiedzenie Żywego Muzeum Porcelany. Jest to akazja, żeby zaznajomić się z procesem produkcji figurek porcelanowych, na żywo zobaczyć, z czego i jak się je odlewa. Na warsztatch można też ulepić samemu różę z porcelany. Połączenie edukacji i zabawy. Polecam głównie rodzinkom z dziećmi.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021