Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Żwirownia w Ogrodniczkach, Joanna

Żwirownia w Ogrodniczkach

(5 głosów: 1)

W pobliżu wsi Ogrodniczki przy trasie z Białegostoku do Supraśla znajduje się nieczynna żwirownia, która pełni obecnie funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. Obszar, na którym kiedyś wydobywano żwir jest częściowo porośnięty roślinnością przystosowaną do suchej i nieurodzajnej gleby. Są też spore fragmenty piaszczyste, gdzie nic nie rośnie. W zagłębieniach po byłych wyrobiskach żwiru powstały jeziorka.Piaszczyste zbocza i nierówności terenu chętnie wykorzystują miłośnicy jazdy quadami i motorami, a zimą amatorzy nart i sanek. Do 2010 roku działał tu wyciąg narciarski, a od 2012 roku w sezonie zimowym czynny jest Snowpark Ogrodniczki. Od 2011 roku po święcie Bożego Ciała w żwirowni organizowany jest piknik militarny pod nazwą Misja Wschód.

Żwirownia
ul. Białostocka, OgrodniczkiSupraśl noclegi

Supraśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Supraśl Podlasie
Rekreacja
Normalna
53°11'25N, 23°16'57E
15 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację