Żwirownia w Ogrodniczkach, Joanna

Żwirownia w Ogrodniczkach

(5 głosów: 1)

W pobliżu wsi Ogrodniczki przy trasie z Białegostoku do Supraśla znajduje się nieczynna żwirownia, która pełni obecnie funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. Obszar, na którym kiedyś wydobywano żwir jest częściowo porośnięty roślinnością przystosowaną do suchej i nieurodzajnej gleby. Są też spore fragmenty piaszczyste, gdzie nic nie rośnie. W zagłębieniach po byłych wyrobiskach żwiru powstały jeziorka.Piaszczyste zbocza i nierówności terenu chętnie wykorzystują miłośnicy jazdy quadami i motorami, a zimą amatorzy nart i sanek. Do 2010 roku działał tu wyciąg narciarski, a od 2012 roku w sezonie zimowym czynny jest Snowpark Ogrodniczki. Od 2011 roku po święcie Bożego Ciała w żwirowni organizowany jest piknik militarny pod nazwą Misja Wschód.

Żwirownia
ul. Białostocka, OgrodniczkiSupraśl noclegi

Supraśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie Supraśl
Rekreacja
Normalna
53°11'25N, 23°16'57E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021