49°40'17" N, 20°57'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–17:00
  • wtorek: 08:00–17:00
  • środa: 08:00–17:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–17:00
  • sobota: 08:00–12:00
  • niedziela: Zamknięte

Stróże to niewielka miejscowość ukryta wśród zboczy gór, w Małopolsce, pomiędzy Nowym Sączem i Gorlicami. Prowadzi tu malownicza droga pełna zakrętów.Właśnie w Stróżach, tuż obok Muzeum Pszczelarstwa i pasieki znajduje się zwierzyniec - fajne i ciekawe mini zoo, szczególna frajda dla dzieci.

Zwierzyniec Stróże
Zwierzyniec Stróże

Można tu spotkać sarny, jelenie, osiołki, kucyki, lisy oraz strusie i mnóstwo mniejszego i ciekawego ptactwa. Ptaki są w bardzo dużych wolierach, a te, które nie potrafią latać, mieszkają na ogrodzonym terenie. Wśród rozległych wybiegów wytyczono spacerowe alejki, tak więc można spokojnie oglądać z bliska zwierzątka, tym bardziej, że nie boją się one ludzi i chętnie podchodzą do ogrodzenia, a nawet dają się karmić.

Obok zwierzyńca znajduje się fajny plac zabaw dla dzieci i ławeczki dla starszych 🙂 Zwierzyniec w Stróżach to bardzo ciekawe miejsce na rodzinną wycieczkę z dziećmi.

Stróże
Stróże


Zwierzyniec, Stróże
Wstęp i parking bezpłatny

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021