Zwierzyniec w Stróżach, mokunka

Zwierzyniec w Stróżach

(3.9 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Stróże to niewielka miejscowość ukryta wśród zboczy gór, w Małopolsce, pomiędzy Nowym Sączem i Gorlicami. Prowadzi tu malownicza droga pełna zakrętów.

Właśnie w Stróżach, tuż obok Muzeum Pszczelarstwa i pasieki znajduje się zwierzyniec - fajne i ciekawe mini zoo, szczególna frajda dla dzieci.

Zwierzyniec Stróże, mokunka
Zwierzyniec Stróże, mokunka


Można tu spotkać sarny, jelenie, osiołki, kucyki, lisy oraz strusie i mnóstwo mniejszego i ciekawego ptactwa. Ptaki są w bardzo dużych wolierach, a te, które nie potrafią latać, mieszkają na ogrodzonym terenie. Wśród rozległych wybiegów wytyczono spacerowe alejki, tak więc można spokojnie oglądać z bliska zwierzątka, tym bardziej, że nie boją się one ludzi i chętnie podchodzą do ogrodzenia, a nawet dają się karmić.

Obok zwierzyńca znajduje się fajny plac zabaw dla dzieci i ławeczki dla starszych 🙂 Zwierzyniec w Stróżach to bardzo ciekawe miejsce na rodzinną wycieczkę z dziećmi.

Stróże, mokunka
Stróże, mokunka

Zwierzyniec, Stróże
Wstęp i parking bezpłatny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–17:00
  • wtorek: 08:00–17:00
  • środa: 08:00–17:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–17:00
  • sobota: 08:00–12:00
  • niedziela: Zamknięte

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Małopolska
Normalna
mini zoo zwierzyńce
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022