Źródło nr 17 w Ciechocinku, Danusia

Źródło nr 17 w Ciechocinku

(3.6 głosów: 5)

Naturalnym bogactwem Ciechocinka są solanki cieplicze o leczniczych właściwościach. Od 1841 roku wykonano tu 19 ujęć eksploatacyjnych. Najbardziej znanym jest odwiert nr 11 czyli popularna fontanna Grzybek, ale spacerując po Ciechocinku można znaleźć także inne ujęcia.Źródło solankowe nr 17 w Ciechocinku znajduje się pomiędzy tężniami nr 2 i 3.  Jest to ujęcie z odwiertu przeprowadzonego w 1961 roku. Jego obudowa to charakterystyczny, mały, drewniany domek. Z tego źródła o głębokości 24 m pozyskiwana jest solanka o zasoleniu 0,85 %. Woda z tego ujęcia przeznaczona jest wyłącznie na potrzeby basenu termalnego.

Źródło solankowe nr 17

 Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciechocinek
Inne budowle
Mniej istotna
źródła
52°53'18N, 18°46'59E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021