Naturalnym bogactwem Ciechocinka są solanki cieplicze o leczniczych właściwościach. Od 1841 roku wykonano tu 19 ujęć eksploatacyjnych. Najbardziej znanym jest odwiert nr 11 czyli popularna fontanna Grzybek, ale spacerując po Ciechocinku można znaleźć także inne ujęcia.Źródło solankowe nr 17 w Ciechocinku znajduje się pomiędzy tężniami nr 2 i 3.  Jest to ujęcie z odwiertu przeprowadzonego w 1961 roku. Jego obudowa to charakterystyczny, mały, drewniany domek. Z tego źródła o głębokości 24 m pozyskiwana jest solanka o zasoleniu 0,85 %. Woda z tego ujęcia przeznaczona jest wyłącznie na potrzeby basenu termalnego.

Źródło solankowe nr 17

 

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021