Naturalnym bogactwem Ciechocinka są solanki cieplicze o leczniczych właściwościach. Od 1841 roku wykonano tu 19 ujęć eksploatacyjnych. Najbardziej znanym jest odwiert nr 11 czyli popularna fontanna Grzybek, ale spacerując po Ciechocinku można znaleźć także inne ujęcia.Źródło solankowe nr 17 w Ciechocinku znajduje się pomiędzy tężniami nr 2 i 3.  Jest to ujęcie z odwiertu przeprowadzonego w 1961 roku. Jego obudowa to charakterystyczny, mały, drewniany domek. Z tego źródła o głębokości 24 m pozyskiwana jest solanka o zasoleniu 0,85 %. Woda z tego ujęcia przeznaczona jest wyłącznie na potrzeby basenu termalnego.Źródło solankowe nr 17

 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020