Źródło Naftusia w Rymanowie Zdroju

Źródło Naftusia w Rymanowie Zdroju
Rymanów
Inne budowle
źródełka
Normalna
Podkarpackie
2017-10-26
2020-01-28 13:46
49°32'28" N, 21°51'3" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Źródło Naftusia w Rymanowie Zdroju to jedno z ujęć wód mineralnych. Znajduje się poza centralną częścią Parku Zdrojowego, niedaleko sanatoriów dziecięcych ”Anna„ i "Staś”.Źródełko jest ogólnodostępne, a woda nie jest płatna! Walory zdrowotne wód ze źródła Naftusia pomagają w wielu problemach zdrowotnych m.in. w chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych, nadkwaśnych nieżytach żołądka, chorobach wrzodowych żołądka, dwunastnicy, zapaleniu i kamicy dróg żółciowych.Ujęcie wody wygląda bardzo ciekawie, wokół na kształt niewielkiej groty ułożone jest kamienne obmurowanie. Tuż obok źródła stanęło sporo ławeczek oraz powstał plac zabaw.

Źródło Naftusia
ul. Leśna, Rymanów Zdrój
 

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020