Źródło Fryderyka w Lipnie, mokunka

Źródło Fryderyka w Lipnie

(4.7 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Źródło Fryderyka w Lipnie jest wiekową ciekawostką zespołu krajobrazowego, którego historia sięga XVIII wieku, gdy właścicielem tych dóbr był niejaki Jan Nepomucen Carl Praschma. Źródło zostało ocembrowane, a woda w nim jest przejrzysta, życiodajna i bardzo zimna.Nazwę swą to leśne źródło zawdzięcza hrabiemu Fryderykowi I - pierworodnemu synowi Jana Nepomucena i jego małżonki. W wieku XVIII i XIX było to miejsce sekretnych spotkań arystokracji. Bardzo romantyczne, jak i leżące nieopodal uroczysko i stawy. Warto tu powędrować podziwiając pobliski Ogród Dendrologiczny, dawną bramę Zwierzyńca czy Chatkę Pustelnika.

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Niemodlin
Osobliwości przyrodnicze
Mniej istotna
źródełka
50°37'1N, 17°36'20E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację