Źródła wód mineralnych Ignacy i Marysieńka w Rymanowie Zdroju

Źródła wód mineralnych Ignacy i Marysieńka w Rymanowie Zdroju

Źródła wód mineralnych Ignacy i Marysieńka w Rymanowie Zdroju - malowniczym podkarpackim uzdrowisku, znajdują się praktycznie w centralnej części uzdrowiska, niedaleko traktu wiodącego do Szpitala Uzdrowiskowego Eskulap. Obydwa ujęcia są tuż obok siebie, obudowane kamieniami, mają jednak całkiem inne właściwości.Marysieńka to woda bardzo lekko zmineralizowana, nadaje się do przygotowywania posiłków. Pomaga przy lekkich postaciach schorzeń takich jak kamica dróg moczowych, zapalenie dróg moczowych czy dna moczanowa.Woda ze źródła Ignacy pomaga przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, chorobach dróg żółciowych, kamicy dróg moczowych i żółciowych, nieżytach żołądka. Ta woda jest bardziej wyrazista w smaku. Woda z obydwu ujęć jest bezpłatna.

Źródła wód mineralnych Ignacy i Marysieńka
ul. Parkowa, Rymanów Zdrój

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020