Zoo Wrocław
ul. Wróblewskiego 1-5, Wrocław
tel.  71/ 348-30-24
www.zoo.wroclaw.pl

51°6'21" N, 17°4'34" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–18:00
  • wtorek: 09:00–18:00
  • środa: 09:00–18:00
  • czwartek: 09:00–18:00
  • piątek: 09:00–18:00
  • sobota: 09:00–18:00
  • niedziela: 09:00–18:00

Najstarsze Zoo w Polsce!

Zoo Wrocław to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, otwarty w lipcu 1865 roku! Od tamtej pory istnieje z wielkimi sukcesami z wyjątkiem dwóch krótkich przerw z powodu światowych zawirowań dziejowych. Zoo we Wrocławiu to dla turystów nie lada atrakcja, nie tylko dla najmłodszych gości. To tutaj, we wrocławskim Zoo kiedyś kręcony był popularny program "Z kamerą wśród zwierząt", prowadzony przez państwo Gucwińskich, którzy przybliżali telewidzom różne gatunki zwierząt. Najbardziej spektakularnym momentem w historii wrocławskiego zoo było otwarcie w 2014 roku Afrykarium - cudnego i nowoczesnego pawilonu z fauną wodną Czarnego LąduWybiegi w Zoo

W Zoo Wrocław odnajdziesz niemal wszystkie zwierzęta świata, zarówno popularne, jak i zagrożone wyginięciem. Zwierzęta żyją tu w przyjaznych dla siebie warunkach, jak najbardziej zbliżonych do tych w warunkach naturalnych.

Jednym z nowszych wybiegów we wrocławskim Zoo jest Odrarium - prawie 1000 metrów kwadratowych z wielkim basenem dla rodzimego gatunku - zagrożonej wydry europejskiej. Odrarium otwarto w 2018 roku.  Nowy jest także pawilon Terai dla nosorożców indyjskich, ale żyją tu również gibony czapniki, mundżaki indyjskie oraz jelarangi - wiewiórki o długości wraz z ogonem ponad 100 cm!

Świetny jest wybieg dla pawianów, gdzie można podejrzeć ich prawdziwe życie rodzinne. Egzotycznych wrażeń przysporzy przedwojenne Terrarium z Motylarnią, gdzie koniecznie zobacz żółwie słoniowe żyjące ponad 300 lat, maleńką żabkę liściołaz straszliwy, której trucizny używają południowoamerykańscy Indianie do zatruwania grotów strzał, ptaszniki oraz bajecznie kolorową Motylarnię, w której ponad głową będą Ci skrzydłami trzepotać tropikalne motyle. 

tygrysek
Lew


Oczywiście dużą popularnością cieszą się wybiegi z drapieżnikami. Na zainteresowanie zasługuje zabytkowa twierdza niedźwiedzi - najstarszy budynek w zoo. Ładny wybieg ma tygrys, któremu przez szybę można spojrzeć oko w oko. Historyczna jest Słoniarnia we Wrocławiu - ten pawilon ma 150 lat, oszczędziła go wojenna zawierucha i dziś jest domem dla tapirów, słoni indyjskich i hipopotamów karłowatych. Polecam go odwiedzić chociażby ze względu na pokazowe karmienie słoni indyjskich.

Atrakcje w Zoo

Warto wrocławskie Zoo wpisać na listę planowanych miejsc do zwiedzenia w tym mieście, szczególnie kiedy podróżujesz z dzieckiem! Poza standardową ofertą, Zoo oferuje Zoolandię - park linowy dla dzieci oraz przejażdżki kucykami.

pawiany
pawiany


Unikatem w świecie zoo jest Pawilon "Klimat, Ludzie, Zwierzęta". To pierwszy taki w Polsce i jeden z pierwszych w Europie w ogrodzie zoologicznym, gdzie nie ma zwierząt, za to zobaczysz tu ekspozycje multimedialne i pobawisz się w gry i zabawy edukacyjne. Dowiesz się tu sporo na temat 
problemów klimatycznych i nie tylko w okolicach biegunów. Ten pawilon to wielka ciekawostka!

Zoo ciągle się zmienia, unowocześnia, a żeby uniknąć kolejek szczególnie latem, można skorzystać z bocznej Bramy Japońskiej koło Odry, do której można przejść spacerkiem lub popłynąć z Przystani Zoo. Polecam też kupować bilety przez Internet.

Afrykarium

Od października 2014 roku we wrocławskim Zoo otwarte jest Afrykarium - wspaniała, unikatowa atrakcja! Nowoczesne rozwiązania użyte w Afrykarium nigdy wcześniej nie były wykorzystywane w Polsce a i na świecie są nowinką!

Afrykarium prezentuje wodne ekosystemy Czarnego Kontynentu, zobaczysz tu krokodyle, foki, pingwiny, hipopotamy, przeróżne ryby, a rekiny i płaszczki pływają bezpośrednio ponad głowami turystów, w specjalnie przygotowanym tunelu.

misie już wstały
ryś

Akwaria, zbiorniki wodne i baseny przeniosą nas w samo serce Afryki! Ta atrakcja zdecydowanie przybliża nas do obiektów, jakie zwiedzać można na zachodzie Europy czy w Ameryce. Od razu przypadła do serca mieszkańcom Wrocławia i turystom, których tu nigdy nie brakuje.

Kiedy otwarto Afrykarium we Wrocławiu, mieszkało w nim około 250 gatunków zwierząt, głównie ryb. Obecnie jest tutaj o 100 gatunków więcej, a samo oceanarium zmienia się nieustannie, stale poprawiając swój wizerunek i atrakcyjność.

oryksy - gatunek sztucznie ratowany
oryksy - gatunek sztucznie ratowany

W Afrykarium we Wrocławiu zastosowano nowoczesne rozwiązania, w półtunelu ponad głowami turystów pływają ryby i inne zwierzęta, dając niesamowite wrażenie. W innych miejscach można je obserwować pod wodą, a nie tylko jak wychylą się ponad jej powierzchnię. Ponadto wszystkie siedliska i wybiegi w Afrykarium stanowią cudną scenerię, przygotowaną pieczołowicie i z pomysłem. To sprawia, że odwiedzenie tego miejsca to prawdziwa przygoda i przyjemność. Koniecznie trzeba je odwiedzić będąc we Wrocławiu!

Ekosystemy w Afrykarium
- Morze Czerwone - rafa koralowa i ryby
- Plaża nad Morzem Czerwonym - lądowe żółwie pustynne
- Wielkie Jeziora Afrykańskie - Tanganika i Malawi z 50 gatunkami ryb
- Kanał Mozambicki - płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie
- Wschodnia Afryka - hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę - góralki, mrówniki, dikdik (jedna z najmniejszych antylop)
- Wybrzeże Namibii - zewnętrzne baseny zamieszkane przez małe pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (foki)
- Dżungla nad rzeką Kongo - krokodyle, wydry, ogromne i obłe manaty oraz ryby tilapie

żubry
żubry
rekinek zoo we wrocławiu Afrykarium Wrocławskie ZOO - struś

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

turystka Wędrowiec 148 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-14 na
Jak dla mnie zoo porażka,lepsze już w Krakowie,zawiodłam się.
Avatar użytkownika
Cichutka Zapaleniec 627 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-23 na
Naprawdę jest co oglądać, spokojnie można sobie cały dzień zaplanować w zoo, bo tyle tego jest. W obiekcie znajdzie się coś dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znajdują się też specjalne miejsca aby zjeść coś.
Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Super miejsce! Szczególnie polecam wejść do afrykarium.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021