Zoo w Zamościu, Joanna

Zoo w Zamościu

(4.2 głosów: 28)

Zoo im. Stefana Milera w Zamościu jest jedynym ogrodem zoologicznym w województwie lubelskim i największym we wschodniej części Polski. Jest też jednym z najstarszych w kraju.Początki ogrodu sięgają 1918 roku, gdy Stefan Miler - profesor biologii Męskiego Gimnazjum w Zamościu założył szkolny ogródek przyrodniczy. W kolejnych latach zoo rozwijało się zyskując przychylność mieszkańców i władz. Kilka lat temu przeprowadzono gruntowną modernizację i rozbudowę ogrodu.

Obecnie zamojskie zoo zamieszkuje ponad 300 gatunków zwierząt. Wśród nich są lwy, tygrysy, wielbłąd dwugarbny, niedźwiedź brunatny, zebry, różne gatunki antylop i małp. Na szczególną uwagę zasługują jadowite żaby, ciekawa kolekcja pająków ptaszników i dostępna w sezonie letnim motylarnia. Od 2014 roku w Zamościu można zobaczyć także żyrafy.Na terenie zamojskiego zoo działa pierogarnia, kawiarenka, park linowy i wypożyczalnia wózków dla dzieci.

Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera
ul. Szczebrzeska 12, Zamość
tel. 84/ 639-34-79
www.zoo.zamosc.pl

Zwiedzanie: V-VIII 9.00-19.00, IV i IX 9.00-18.00, III i X 9.00-16.00, XI-II 9.00-15.00
Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 12 złZamość noclegi

Zamość to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zamość
Zoo, akwaria i zwierzyńce
Ważna
zoo ogrody zoologiczne
50°42'54N, 23°14'22E
03 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

KĘDZIOR
22 listopad 2016 13:56

Mało zwierząt, zwierząt zimowych całkowicie brak. jedyna atrakcja dla dzieci to lemury i wystawy zwiazane z filmem Madagaskar. Kolejna irytująca żecz to , iż chcąc kupić sobie pamiatkę z odwiedzonego miejsca, to niestety nic nie dostaniecie co jest związane z ZOO tylko same pamiątki o Zamościu i starym mieście. Porażka

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację