Zoo im. Stefana Milera w Zamościu jest jedynym ogrodem zoologicznym w województwie lubelskim i największym we wschodniej części Polski. Jest też jednym z najstarszych w kraju.Początki ogrodu sięgają 1918 roku, gdy Stefan Miler - profesor biologii Męskiego Gimnazjum w Zamościu założył szkolny ogródek przyrodniczy. W kolejnych latach zoo rozwijało się zyskując przychylność mieszkańców i władz. Kilka lat temu przeprowadzono gruntowną modernizację i rozbudowę ogrodu.

Obecnie zamojskie zoo zamieszkuje ponad 300 gatunków zwierząt. Wśród nich są lwy, tygrysy, wielbłąd dwugarbny, niedźwiedź brunatny, zebry, różne gatunki antylop i małp. Na szczególną uwagę zasługują jadowite żaby, ciekawa kolekcja pająków ptaszników i dostępna w sezonie letnim motylarnia. Od 2014 roku w Zamościu można zobaczyć także żyrafy.

Na terenie zamojskiego zoo działa pierogarnia, kawiarenka, park linowy i wypożyczalnia wózków dla dzieci.Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera
ul. Szczebrzeska 12, Zamość
tel. 84/ 639-34-79
www.zoo.zamosc.pl

Zwiedzanie: V-VIII 9.00-19.00, IV i IX 9.00-18.00, III i X 9.00-16.00, XI-II 9.00-15.00
Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 12 zł

Zamość noclegi

Zamość to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
KĘDZIOR Weekendowy turysta 26 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-11-22 na

Mało zwierząt, zwierząt zimowych całkowicie brak. jedyna atrakcja dla dzieci to lemury i wystawy zwiazane z filmem Madagaskar. Kolejna irytująca żecz to , iż chcąc kupić sobie pamiatkę z odwiedzonego miejsca, to niestety nic nie dostaniecie co jest związane z ZOO tylko same pamiątki o Zamościu i starym mieście. Porażka

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021