ZOO Płock, Joanna

Zoo w Płocku

(4.4 głosów: 23)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku położony jest na wysokiej skarpie, ponad Wisłą. Na terenie płockiego Zoo można zobaczyć zwierzęta reprezentujące ponad 300 gatunków.W zoo hodowane są m.in. lwy, lamparty perskie, słonie indyjskie, hipopotamy karłowate, pantera śnieżna, panda mała, a także wiele gatunków ptaków, gadów i płazów. Turyści chętnie zatrzymują się przy wybiegu surykatek, których zachowania można by oglądać godzinami. Warto zwrócić też uwagę na prezentowane w Zoo małpy w tym tamaryny, marmozety i najmniejsze na świecie pigmejki. Atrakcją rzadko spotykaną w innych ogrodach zoologicznych jest możliwość oglądania przez szybę w ścianie basenu pingwinów pływających pod wodą.

Zoo w Płocku, Joanna
Zoo w Płocku, Joanna

Jako ciekawostka udostępniona jest klatka, która kiedyś była wykorzystywana w ogrodach zoologicznych do trzymania zwierząt. Każdy chętny może wejść do środka, aby lepiej zrozumieć, dlaczego obecnie stosuje się rozległe wybiegi.Oczywiście magnesem przyciągającym dzieci jest mini-zoo, gdzie można karmić zwierzęta zakupioną na miejscu karmą. Na terenie Zoo znajduje się też park linowy, mała gastronomia i sklepiki z pamiątkami.

ZOO Płock - pirania, Joanna
ZOO Płock - pirania, Joanna

Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Norbertańska 2, Płock
www.zoo.plock.pl
Zwiedzanie: V-VIII codziennie 9.00-19.00, XI-II 9.00-16.00, III i X 9.00-17.00, IV i IX 9.00-18.00
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 8 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–19:00
  • wtorek: 09:00–19:00
  • środa: 09:00–19:00
  • czwartek: 09:00–19:00
  • piątek: 09:00–19:00
  • sobota: 09:00–19:00
  • niedziela: 09:00–19:00

Płock noclegi

Płock to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Płock
Zoo, akwaria i zwierzyńce
Normalna
zoo ogrody zoologiczne dla dzieci
52°32'13N, 19°42'3E
05 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację