52°32'13" N, 19°42'3" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku położony jest na wysokiej skarpie, ponad Wisłą. Na terenie płockiego Zoo można zobaczyć zwierzęta reprezentujące ponad 300 gatunków.W zoo hodowane są m.in. lwy, lamparty perskie, słonie indyjskie, hipopotamy karłowate, pantera śnieżna, panda mała, a także wiele gatunków ptaków, gadów i płazów. Turyści chętnie zatrzymują się przy wybiegu surykatek, których zachowania można by oglądać godzinami. Warto zwrócić też uwagę na prezentowane w Zoo małpy w tym tamaryny, marmozety i najmniejsze na świecie pigmejki. Atrakcją rzadko spotykaną w innych ogrodach zoologicznych jest możliwość oglądania przez szybę w ścianie basenu pingwinów pływających pod wodą.Jako ciekawostka udostępniona jest klatka, która kiedyś była wykorzystywana w ogrodach zoologicznych do trzymania zwierząt. Każdy chętny może wejść do środka, aby lepiej zrozumieć, dlaczego obecnie stosuje się rozległe wybiegi.

Oczywiście magnesem przyciągającym dzieci jest mini-zoo, gdzie można karmić zwierzęta zakupioną na miejscu karmą. Na terenie Zoo znajduje się też park linowy, mała gastronomia i sklepiki z pamiątkami.

Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Norbertańska 2, Płock
www.zoo.plock.pl
Zwiedzanie: V-VIII codziennie 9.00-19.00, XI-II 9.00-16.00, III i X 9.00-17.00, IV i IX 9.00-18.00
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 8 złAvatar użytkownika
Joanna Krajtroter 67414 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne zoo, akwaria i zwierzyńce
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020