ZOO Płock, Joanna

Zoo w Płocku

(4.5 głosów: 24)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku położony jest na wysokiej skarpie, ponad Wisłą. Na terenie płockiego Zoo można zobaczyć zwierzęta reprezentujące ponad 300 gatunków.

W zoo hodowane są m.in. lwy, lamparty perskie, słonie indyjskie, hipopotamy karłowate, pantera śnieżna, panda mała, a także wiele gatunków ptaków, gadów i płazów. Turyści chętnie zatrzymują się przy wybiegu surykatek, których zachowania można by oglądać godzinami. Warto zwrócić też uwagę na prezentowane w Zoo małpy w tym tamaryny, marmozety i najmniejsze na świecie pigmejki. Atrakcją rzadko spotykaną w innych ogrodach zoologicznych jest możliwość oglądania przez szybę w ścianie basenu pingwinów pływających pod wodą.

ZOO Płock, Joanna
ZOO Płock, Joanna


Jako ciekawostka udostępniona jest klatka, która kiedyś była wykorzystywana w ogrodach zoologicznych do trzymania zwierząt. Każdy chętny może wejść do środka, aby lepiej zrozumieć, dlaczego obecnie stosuje się rozległe wybiegi.

Oczywiście magnesem przyciągającym dzieci jest mini-zoo, gdzie można karmić zwierzęta zakupioną na miejscu karmą. Na terenie Zoo znajduje się też park linowy, mała gastronomia i sklepiki z pamiątkami.

Zoo w Płocku, Joanna
Zoo w Płocku, Joanna

Miejski Ogród Zoologiczny
ul. Norbertańska 2, Płock
www.zoo.plock.pl
Zwiedzanie: V-VIII codziennie 9.00-19.00, XI-II 9.00-16.00, III i X 9.00-17.00, IV i IX 9.00-18.00
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 8 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–19:00
  • wtorek: 09:00–19:00
  • środa: 09:00–19:00
  • czwartek: 09:00–19:00
  • piątek: 09:00–19:00
  • sobota: 09:00–19:00
  • niedziela: 09:00–19:00

Płock noclegi

Płock to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

ZOO Płock - pirania, Joanna
Płock
Normalna
zoo ogrody zoologiczne dla dzieci
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022