Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zmiana warty na rynku w Sandomierzu

Zmiana warty na rynku w Sandomierzu
50°40'45" N, 21°44'58" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Zmiana warty na sandomierskim Rynku, to niewątpliwie kolejna ciekawa atrakcja tego uroczego, historycznego miasta. Zmiana warty odbywa się co godzinę, tylko w weekendy.Tuż przy Ratuszu w Sandomierzu stoi zabytkowa studnia oraz pomnik Matki Bożej Niepokalanej umieszczony na sporej kolumnie. Tu właśnie w weekendy stoją rycerze, a co godzinę odbywa się uroczysta zmiana ich warty.

Gromadzi ona zwykle na sandomierskim rynku spore rzesze turystów, bo jest to wydarzenie bardzo widowiskowe! Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych w każdym wieku. Rycerze występują w barwnych strojach, z licznymi elementami rycerskich zbroi.

Zmiana warty rycerzy
Rynek, SandomierzSandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020