Zmarzły Staw Gąsienicowy w Tatrach Wysokich leży w Dolinie Gąsienicowej, na wysokości 1788 m n.p.m. Zmarzły Staw to niewielkie jeziorko polodowcowe powstałe w kotle skalnym pod ścianą Małego Koziego Wierchu.Nazwa stawu

Jako, że otaczają go wysokie szczyty, przez większość dnia nie dociera tu słońce. Stąd też nazwa, bowiem zimą jezioro zamarza aż do dna, lód i kra utrzymują się do późnego lata, a we wrześniu jeziorko ponownie zamarza.Staw ten bywa też nazywany Zmarzłym Stawem pod Zawratem, ponieważ położony jest przy szlaku prowadzącym na przełęcz Zawrat. Dookoła jeziorka wznoszą się malowniczo: Świnica, Kozi Wierch czy Zawratowa Turnia.

Szlak nad Zmarzły Staw

- niebieski szlak wiodący z Doliny Gąsienicowej, obok Czarnego Stawu Gąsienicowego

 Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020