Zmarzły Staw Gąsienicowy, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zmarzły Staw Gąsienicowy

(4.7 głosów: 27)

Zmarzły Staw Gąsienicowy w Tatrach Wysokich leży w Dolinie Gąsienicowej, na wysokości 1788 m n.p.m. Zmarzły Staw to niewielkie jeziorko polodowcowe powstałe w kotle skalnym pod ścianą Małego Koziego Wierchu.Nazwa stawu

Jako, że otaczają go wysokie szczyty, przez większość dnia nie dociera tu słońce. Stąd też nazwa, bowiem zimą jezioro zamarza aż do dna, lód i kra utrzymują się do późnego lata, a we wrześniu jeziorko ponownie zamarza.

Staw ten bywa też nazywany Zmarzłym Stawem pod Zawratem, ponieważ położony jest przy szlaku prowadzącym na przełęcz Zawrat. Dookoła jeziorka wznoszą się malowniczo: Świnica, Kozi Wierch czy Zawratowa Turnia.Szlak nad Zmarzły Staw

- niebieski szlak wiodący z Doliny Gąsienicowej, obok Czarnego Stawu Gąsienicowego

 Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°13'28N, 20°1'21E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021