Ziołowy Zakątek w Korycinach, Joanna

Ziołowy Zakątek w Korycinach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ziołowy Zakątek powstał we wsi Koryciny na Podlasiu, gdzie wciąż żywe są tradycje zielarskie. Położony jest wśród lasów i pół z dala od dużych miast, głównych dróg i znanych kurortów. To miejsce wyjątkowe, pełne kolorów, zapachów i smaków. Ziołowy Zakątek oferuje noclegi w zabytkowych drewnianych wiejskich domach. Wyżywienie dostępne jest w karczmie, a w weekendy w sezonie letnim także w stodole na terenie gospodarstwa. Regionalne potrawy przygotowywane są w oparciu o produkty ekologiczne, sezonowe owoce i warzywa oraz z dużą ilością ziół i przypraw.

W tradycyjnej wiejskiej zagrodzie można obserwować różne zwierzęta gospodarskie. Są tu m.in. owce, kozy, króliki, indyki kury i gęsi. Sklep oferuje przyprawy, herbatki ziołowe i mnóstwo innych ekologicznych produktów spożywczych oraz rękodzieło ludowe i wyroby pracowni ceramicznej znajdującej się na terenie Ziołowego Zakątka. Organizowane są warsztaty zielarskie, a w sezonie działa ziołowe spa. Ważną częścią Ziołowego Zakątka jest Podlaski Ogród Ziołowy.Podlaski Ogród Ziołowy

Podlaski Ogród Ziołowy znajdujący się na terenie Ziołowego Zakątka został założony w 2007 roku początkowo, aby szkolić zbieraczy ziół na potrzeby istniejącej obok firmy zielarskiej Dary Natury. Od 2011 roku jest zarejestrowanym ogrodem botanicznym. Zgromadzono w nim wiele gatunków roślin, w większości użytkowych. Przeważają rośliny lecznicze i aromatyczne. Występują także dziko rosnące gatunki jadalne oraz rośliny barwierskie, trujące czy przyprawowe. Spotkać można też gatunki chronione. Rośliny ułożone są w kolekcje systematyczne według przynależności do rodzin botanicznych, jak również siedliskowe uwzględniające ich wymagania (rośliny terenów suchych, lasów, łąk, terenów podmokłych i wodnych).

Atrakcje w Ogrodzie Ziołowym

- punkt widokowy - usypany pagórek, porośnięty ziołami, który pozwala spojrzeć na Ziołowy Zakątek nieco z góry
- plac zabaw z domkiem na drzewie i innymi sprzętami do zabawy wykonanymi z drewna
- stawy z wodną roślinnością i żabami
- kościół Matki Bożej Jagodnej - zabytkowy drewniany kościół z XVII wieku, przeniesiony z Grodziska, położony na uboczu ogrodu (Msze Święte w soboty wieczorem)
- Ogród Biblijny - w pobliżu kościoła posadzono i opisano rośliny występujące w Biblii
- sala mikroskopowaZiołowy Zakątek
Koryciny 73b, Grodzisk
https://ziolowyzakatek.pl/
Wstęp płatny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Podlasie
Ważna
karczmy dla dzieci rekreacja
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022