Ziołowy Zakątek w Korycinach, Joanna

Ziołowy Zakątek w Korycinach

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ziołowy Zakątek powstał we wsi Koryciny na Podlasiu, gdzie wciąż żywe są tradycje zielarskie. Położony jest wśród lasów i pół z dala od dużych miast, głównych dróg i znanych kurortów. To miejsce wyjątkowe, pełne kolorów, zapachów i smaków. Ziołowy Zakątek oferuje noclegi w zabytkowych drewnianych wiejskich domach. Wyżywienie dostępne jest w karczmie, a w weekendy w sezonie letnim także w stodole na terenie gospodarstwa. Regionalne potrawy przygotowywane są w oparciu o produkty ekologiczne, sezonowe owoce i warzywa oraz z dużą ilością ziół i przypraw.W tradycyjnej wiejskiej zagrodzie można obserwować różne zwierzęta gospodarskie. Są tu m.in. owce, kozy, króliki, indyki kury i gęsi. Sklep oferuje przyprawy, herbatki ziołowe i mnóstwo innych ekologicznych produktów spożywczych oraz rękodzieło ludowe i wyroby pracowni ceramicznej znajdującej się na terenie Ziołowego Zakątka. Organizowane są warsztaty zielarskie, a w sezonie działa ziołowe spa. Ważną częścią Ziołowego Zakątka jest Podlaski Ogród Ziołowy.

Podlaski Ogród Ziołowy

Podlaski Ogród Ziołowy znajdujący się na terenie Ziołowego Zakątka został założony w 2007 roku początkowo, aby szkolić zbieraczy ziół na potrzeby istniejącej obok firmy zielarskiej Dary Natury. Od 2011 roku jest zarejestrowanym ogrodem botanicznym. Zgromadzono w nim wiele gatunków roślin, w większości użytkowych. Przeważają rośliny lecznicze i aromatyczne. Występują także dziko rosnące gatunki jadalne oraz rośliny barwierskie, trujące czy przyprawowe. Spotkać można też gatunki chronione. Rośliny ułożone są w kolekcje systematyczne według przynależności do rodzin botanicznych, jak również siedliskowe uwzględniające ich wymagania (rośliny terenów suchych, lasów, łąk, terenów podmokłych i wodnych).Atrakcje w Ogrodzie Ziołowym

- punkt widokowy - usypany pagórek, porośnięty ziołami, który pozwala spojrzeć na Ziołowy Zakątek nieco z góry
- plac zabaw z domkiem na drzewie i innymi sprzętami do zabawy wykonanymi z drewna
- stawy z wodną roślinnością i żabami
- kościół Matki Bożej Jagodnej - zabytkowy drewniany kościół z XVII wieku, przeniesiony z Grodziska, położony na uboczu ogrodu (Msze Święte w soboty wieczorem)
- Ogród Biblijny - w pobliżu kościoła posadzono i opisano rośliny występujące w Biblii
- sala mikroskopowa

Ziołowy Zakątek
Koryciny 73b, Grodzisk
https://ziolowyzakatek.pl/
Wstęp płatnyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°38'28N, 22°45'40E
18 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację