Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°38'28" N, 22°45'40" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Ziołowy Zakątek powstał we wsi Koryciny na Podlasiu, gdzie wciąż żywe są tradycje zielarskie. Położony jest wśród lasów i pół z dala od dużych miast, głównych dróg i znanych kurortów. To miejsce wyjątkowe, pełne kolorów, zapachów i smaków. Ziołowy Zakątek oferuje noclegi w zabytkowych drewnianych wiejskich domach. Wyżywienie dostępne jest w karczmie, a w weekendy w sezonie letnim także w stodole na terenie gospodarstwa. Regionalne potrawy przygotowywane są w oparciu o produkty ekologiczne, sezonowe owoce i warzywa oraz z dużą ilością ziół i przypraw.W tradycyjnej wiejskiej zagrodzie można obserwować różne zwierzęta gospodarskie. Są tu m.in. owce, kozy, króliki, indyki kury i gęsi. Sklep oferuje przyprawy, herbatki ziołowe i mnóstwo innych ekologicznych produktów spożywczych oraz rękodzieło ludowe i wyroby pracowni ceramicznej znajdującej się na terenie Ziołowego Zakątka. Organizowane są warsztaty zielarskie, a w sezonie działa ziołowe spa. Ważną częścią Ziołowego Zakątka jest Podlaski Ogród Ziołowy.Podlaski Ogród Ziołowy

Podlaski Ogród Ziołowy znajdujący się na terenie Ziołowego Zakątka został założony w 2007 roku początkowo, aby szkolić zbieraczy ziół na potrzeby istniejącej obok firmy zielarskiej Dary Natury. Od 2011 roku jest zarejestrowanym ogrodem botanicznym. Zgromadzono w nim wiele gatunków roślin, w większości użytkowych. Przeważają rośliny lecznicze i aromatyczne. Występują także dziko rosnące gatunki jadalne oraz rośliny barwierskie, trujące czy przyprawowe. Spotkać można też gatunki chronione. Rośliny ułożone są w kolekcje systematyczne według przynależności do rodzin botanicznych, jak również siedliskowe uwzględniające ich wymagania (rośliny terenów suchych, lasów, łąk, terenów podmokłych i wodnych).

Atrakcje w Ogrodzie Ziołowym

- punkt widokowy - usypany pagórek, porośnięty ziołami, który pozwala spojrzeć na Ziołowy Zakątek nieco z góry
- plac zabaw z domkiem na drzewie i innymi sprzętami do zabawy wykonanymi z drewna
- stawy z wodną roślinnością i żabami
- kościół Matki Bożej Jagodnej - zabytkowy drewniany kościół z XVII wieku, przeniesiony z Grodziska, położony na uboczu ogrodu (Msze Święte w soboty wieczorem)
- Ogród Biblijny - w pobliżu kościoła posadzono i opisano rośliny występujące w Biblii
- sala mikroskopowa

Ziołowy Zakątek
Koryciny 73b, Grodzisk
https://ziolowyzakatek.pl/
Wstęp płatnyPodlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71977 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020