Zespół Parków Krajobrazowych w Będzinie

Zespół Parków Krajobrazowych w Będzinie

Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie funkcjonuje już prawie 15 lat.  W budynku otrzymanym od miasta ZPK w Będzinie przeprowadził generalny remont tworząc na poddaszu dodatkowe sale multimedialne w celach przeprowadzania edukacji ekologicznej.Ośrodek organizuje szereg działań związanych z ochroną przyrody i otaczającym nas światem. Pokazuje jak ekologicznie żyć. Zajęcia prowadzone są głównie na miejscu, choć możliwe są też wyjazdy w teren. ZPK w Będzinie organizuje szereg konkursów propagujących wiedzę z zakresu przyrody, biologi, turystki i botaniki. Zawsze w związku z Dniem Ziemi organizuje plenerowy rodzinny festyn.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego
ul. Krasickiego 25, Będzin
tel. 32/ 267-44-82
zpk.com.pl

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020