Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy

Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy

Na północ od Żerkowa w środkowej Wielkopolsce rozciąga się malowniczy Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy nazywany czasem Szwajcarią Żerkowską. Powstał on w zalewowej pradolinie Warty i Lutyni, z licznymi starorzeczami, co bardzo pozytywnie wpływa na urok tego miejsca.Utworzenie Parku w 1994 roku miało na celu ochroną pięknego krajobrazu, bogatej rzeźby i cennej przyrody okolic Żerkowa. W terenie tym dominują dwa wzniesienia - Łysa Góra (161 m n.p.m.) i Góra Żerkowska (155 m n.p.m.). W obrębie Parku Krajobrazowego powstało kilka rezerwatów, m.in. Rezerwat Czeszewski Las.

PARK Krajobrazowy
PARK Krajobrazowy


Co ciekawe, na obszarze Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego stoi XVIII-wieczny pałac w Śmiełowie, w którym latem 1831 roku przebywał wieszcz Adam Mickiewicz. Od 1975 roku w pałacu mieści się Muzeum imienia poety.

PARK Krajobrazowy PARK Krajobrazowy PARK Krajobrazowy PARK Krajobrazowy PARK Krajobrazowy PARK Krajobrazowy PARK Krajobrazowy

Śmiełów noclegi

Śmiełów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020