Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy

Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy

Na północ od Żerkowa w środkowej Wielkopolsce rozciąga się malowniczy Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy nazywany czasem Szwajcarią Żerkowską. Powstał on w zalewowej pradolinie Warty i Lutyni, z licznymi starorzeczami, co bardzo pozytywnie wpływa na urok tego miejsca.Utworzenie Parku w 1994 roku miało na celu ochroną pięknego krajobrazu, bogatej rzeźby i cennej przyrody okolic Żerkowa. W terenie tym dominują dwa wzniesienia - Łysa Góra (161 m n.p.m.) i Góra Żerkowska (155 m n.p.m.). W obrębie Parku Krajobrazowego powstało kilka rezerwatów, m.in. Rezerwat Czeszewski Las.

PARK Krajobrazowy
PARK Krajobrazowy

Co ciekawe, na obszarze Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego stoi XVIII-wieczny pałac w Śmiełowie, w którym latem 1831 roku przebywał wieszcz Adam Mickiewicz. Od 1975 roku w pałacu mieści się Muzeum imienia poety.Śmiełów noclegi

Śmiełów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację