50°26'7" N, 16°39'13" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zabytkowy, żelazny most w Kłodzku ma ponad 100 lat. Poprzednie mosty w tym miejscu były często zrywane lub niszczone przez powodzie w Kotlinie Kłodzkiej. Dlatego w 1883 roku oddano do użytku ten właśnie most żelazny, o mocnej, stabilnej konstrukcji.Przed laty nosił nazwę mostu końskiego. Znajduje się w zabytkowej części miasta i aż trudno uwierzyć, że jeszcze do 1983 roku przebiegała tędy krajowa trasa nr 8, wiodąca w kierunku granicy w Kudowie-Słone. Obecnie most jest odnowiony, wyglada bardzo interesujaco w otoczeniu zabytkowych kamieniczek, warto go zobaczyć.Żelazny most
ul. Grottgera, Kłodzko

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114039 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020