Zbrojownia Sandomierz

Zbrojownia Rycerska w Sandomierzu

Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej

Przy Rynku w kamienicy Bartolona w Sandomierzu (wejście od ulicy Bartolona) znajduje się Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Największą ciekawostką tego miejsca jest Zbrojownia Rycerska - niesamowite miejsce, w którym można nie tylko obejrzeć, ale co ważne również przymierzyć zbroje rycerskie i wziąć do ręki miecz lub kuszę.Panie mogą za to ubrać prawdziwe suknie księżnych. A wszystko to można sfotografować by mieć fajną pamiątkę. Koniecznie wybierz się tam z dziećmi, będą miały prawdziwą frajdę, a przy tym lekcję historii.

Sandomierz
Sandomierz

Zbrojownia Rycerska
Piwnice Kamienicy Konwikt Boboli, Rynek 5, wejście od ul. Bartolona, Sandomierz
tel. 792-467-802
www.rycerstwo.sandomierskie.pl
Godziny zwiedzania: IV-X codziennie 10.00-16.00, XI-III tylko po umówieniu się telefonicznie
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 5 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Halina Tyliszczak
12 wrzesień 2016 16:21

Fantastyczne miejsce za sprawą  gospodarza, dowcipny, przeuroczy przewodnik - rycerz. To był początek niedzielnego poranka, a śmialiśmy się jescze długo po wyjściu ze zbrojowni. Fajne eksponaty i ich historia.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację