Zbiorniki Rogoźnik, 4elza

Zbiorniki Rogoźnik

(3.8 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rogoźnik to nazwa zbiorników wodnych rozlewających się w województwie śląskim, pomiędzy Piekarami Śląskimi, Siewierzem i Będzinem, we wsi o tej samej nazwie. Większy zbiornik, o nazwie Rogoźnik II w sezonie wakacyjnym jest objęty opieką ratowników. Powstała tu piaszczysta plaża i strzeżone kąpielisko. Latem sporo tutaj letników. Atrakcyjny jest także mniejszy zbiornik - Rogoźnik I.

Wokół zbiorników powstał park krajobrazowy o powierzchni około 64 ha. Obejmuje on teren od ul. Gminnej do górnego zbiornika wodnego przy ul. Cmentarnej, w miejscowości Rogoźnik. Na terenie Parku istnieje centrum rekreacyjne z domkami letniskowymi, amfiteatr z restauracją, liczne punkty gastronomiczne czynne w sezonie letnim, plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pole namiotowe z miejscem na wieczorne potańcówki.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Zagłosuj na nas! .
W formularzu szukaj "woj. warmińsko-mazurskie: Polskie szlaki". Głos trzeba potwierdzić kliknięciem w mailu.
Pięknie dziękujemy!
Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję jak zagłosować.

Cyklicznie na terenie kompleksu organizowane są imprezy, typu: Mistrzostwa Polski Modeli Pływających, Mistrzostwa w pływaniu na „byle czym” pod nazwą Woduj Byle ECO, zawody wędkarskie, turnieje siatkówki plażowej, pokazy ratownictwa wodnego, a w okresie zimowym pokazy ratownictwa lodowego przy udziale WOPR.

W pobliżu, przy ulicy Węgroda warto połazikować po nieczynnym już, sporym Kamieniołomie Rogoźnickim.

Rogoźnik I i Rogoźnik II
ul. Cmentarna, ul. Modrzewiowa, Rogoźnik

Bobrowniki Będzińskie noclegi

Bobrowniki Będzińskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022