Rogoźnik to nazwa zbiorników wodnych rozlewających się w województwie śląskim, pomiędzy Piekarami Śląskimi, Siewierzem i Będzinem, we wsi o tej samej nazwie. Większy zbiornik, o nazwie Rogoźnik II w sezonie wakacyjnym jest objęty opieką ratowników. Powstała tu piaszczysta plaża i strzeżone kąpielisko. Latem sporo tutaj letników. Atrakcyjny jest także mniejszy zbiornik - Rogoźnik I.Wokół zbiorników powstał park krajobrazowy o powierzchni około 64 ha. Obejmuje on teren od ul. Gminnej do górnego zbiornika wodnego przy ul. Cmentarnej, w miejscowości Rogoźnik. Na terenie Parku istnieje centrum rekreacyjne z domkami letniskowymi, amfiteatr z restauracją, liczne punkty gastronomiczne czynne w sezonie letnim, plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pole namiotowe z miejscem na wieczorne potańcówki.

Cyklicznie na terenie kompleksu organizowane są imprezy, typu: Mistrzostwa Polski Modeli Pływających, Mistrzostwa w pływaniu na „byle czym” pod nazwą Woduj Byle ECO, zawody wędkarskie, turnieje siatkówki plażowej, pokazy ratownictwa wodnego, a w okresie zimowym pokazy ratownictwa lodowego przy udziale WOPR.

W pobliżu, przy ulicy Węgroda warto połazikować po nieczynnym już, sporym Kamieniołomie Rogoźnickim.Rogoźnik I i Rogoźnik II
ul. Cmentarna, ul. Modrzewiowa, Rogoźnik

Bobrowniki Będzińskie noclegi

Bobrowniki Będzińskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
4elza Krajtroter 13900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021