Zbiorniki Rogoźnik, 4elza

Zbiorniki Rogoźnik

(3.8 głosów: 12)

Rogoźnik to nazwa zbiorników wodnych rozlewających się w województwie śląskim, pomiędzy Piekarami Śląskimi, Siewierzem i Będzinem, we wsi o tej samej nazwie. Większy zbiornik, o nazwie Rogoźnik II w sezonie wakacyjnym jest objęty opieką ratowników. Powstała tu piaszczysta plaża i strzeżone kąpielisko. Latem sporo tutaj letników. Atrakcyjny jest także mniejszy zbiornik - Rogoźnik I.Wokół zbiorników powstał park krajobrazowy o powierzchni około 64 ha. Obejmuje on teren od ul. Gminnej do górnego zbiornika wodnego przy ul. Cmentarnej, w miejscowości Rogoźnik. Na terenie Parku istnieje centrum rekreacyjne z domkami letniskowymi, amfiteatr z restauracją, liczne punkty gastronomiczne czynne w sezonie letnim, plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pole namiotowe z miejscem na wieczorne potańcówki.

Cyklicznie na terenie kompleksu organizowane są imprezy, typu: Mistrzostwa Polski Modeli Pływających, Mistrzostwa w pływaniu na „byle czym” pod nazwą Woduj Byle ECO, zawody wędkarskie, turnieje siatkówki plażowej, pokazy ratownictwa wodnego, a w okresie zimowym pokazy ratownictwa lodowego przy udziale WOPR.W pobliżu, przy ulicy Węgroda warto połazikować po nieczynnym już, sporym Kamieniołomie Rogoźnickim.

Rogoźnik I i Rogoźnik II
ul. Cmentarna, ul. Modrzewiowa, RogoźnikBobrowniki Będzińskie noclegi

Bobrowniki Będzińskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°24'11N, 19°2'25E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021