Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Zbiorniki Rogoźnik, 4elza

Zbiorniki Rogoźnik

(3.8 głosów: 11)

Rogoźnik to nazwa zbiorników wodnych rozlewających się w województwie śląskim, pomiędzy Piekarami Śląskimi, Siewierzem i Będzinem, we wsi o tej samej nazwie. Większy zbiornik, o nazwie Rogoźnik II w sezonie wakacyjnym jest objęty opieką ratowników. Powstała tu piaszczysta plaża i strzeżone kąpielisko. Latem sporo tutaj letników. Atrakcyjny jest także mniejszy zbiornik - Rogoźnik I.Wokół zbiorników powstał park krajobrazowy o powierzchni około 64 ha. Obejmuje on teren od ul. Gminnej do górnego zbiornika wodnego przy ul. Cmentarnej, w miejscowości Rogoźnik. Na terenie Parku istnieje centrum rekreacyjne z domkami letniskowymi, amfiteatr z restauracją, liczne punkty gastronomiczne czynne w sezonie letnim, plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pole namiotowe z miejscem na wieczorne potańcówki.

Cyklicznie na terenie kompleksu organizowane są imprezy, typu: Mistrzostwa Polski Modeli Pływających, Mistrzostwa w pływaniu na „byle czym” pod nazwą Woduj Byle ECO, zawody wędkarskie, turnieje siatkówki plażowej, pokazy ratownictwa wodnego, a w okresie zimowym pokazy ratownictwa lodowego przy udziale WOPR.W pobliżu, przy ulicy Węgroda warto połazikować po nieczynnym już, sporym Kamieniołomie Rogoźnickim.

Rogoźnik I i Rogoźnik II
ul. Cmentarna, ul. Modrzewiowa, RogoźnikBobrowniki Będzińskie noclegi

Bobrowniki Będzińskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°24'11N, 19°2'25E
12 grudzień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację