Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy, GSW

Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Gdański Szlak Wodociągowy jest jedną z nowszych atrakcji turystycznych Gdańska, został uruchomiony w 2018 roku. Obiekty  szczerze zachwycą zarówno  miłośników historii, architektury, jak i przyrody. Szlak tworzą trzy miejsca silnie oddziałujące na różne zmysły człowieka. W budowlach można nasycić wzrok i słuch wyjątkowymi, zapadającymi w pamięć doznaniami. Na GSW składają się: Zbiornik Wody KazimierzZbiornik Wody Stara Orunia i Zbiornik Wody Stary Sobieski.Zbiornik Wody Stary Sobieski to około 100-letni obiekt, z 1911 roku, położony na Górze Szubienicznej w Gdańsku Wrzeszczu. Wewnątrz składa się z przestrzeni tworzących podziemny labirynt zapewniający efekt „groty szeptów”, dzięki czemu można przeprowadzić szeptaną rozmowę na dystansie 200 metrów. Wyjątkowa jest architektura tego żelbetowego monolitu oparta na planie koła. Wewnątrz zobaczysz ciekawie zaaranżowaną wystawę pt. „Woda dla pokoleń – historia gdańskich wodociągów”, a z punktu widokowego możesz podziwiać panoramę Gdańska. 

Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy

Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
ul. Sobieskiego 4, Gdańsk-Wrzeszcz
Najłatwiej dojść od ul. Sobieskiego (wejście ścieżką pod górę, zaraz za posesją Sobieskiego 2) od strony parku im. Traugutta i od ul. Smoluchowskiego
Obiekt udostępniany przez cały rok
Bilet: 5 zł
Jednorazowo do obiektu wchodzi 30 osób, czas wizyty około 75 minut
Warto wziąć wierzchnie okrycie, bo panuje tu temperatura około 10 stopni Celsjusza
Zwiedzanie każdego z obiektów odbywa się w grupach z przewodnikami, w wyznaczonych godzinach, po wcześniejszych zapisach drogą internetowa.
www.giwk.pl
ttps://www.facebook.com/gdanskiszlakwodociagowy/
https://otwartezabytki.pl/pl/relics/78528-gdansk-gdanski-szlak-wodociagowywww.giwk.plZbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:30
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 09:00–16:30
  • sobota: 09:00–16:30
  • niedziela: Zamknięte

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Jaskinie i podziemia
Normalna
podziemne trasy turystyczne muzea
54°22'8N, 18°37'1E
05 sierpień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację