Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy

Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
54°22'8" N, 18°37'1" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:30
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 09:00–16:30
  • sobota: 09:00–16:30
  • niedziela: Zamknięte

Gdański Szlak Wodociągowy jest jedną z nowszych atrakcji turystycznych Gdańska, został uruchomiony w 2018 roku. Obiekty  szczerze zachwycą zarówno  miłośników historii, architektury, jak i przyrody. Szlak tworzą trzy miejsca silnie oddziałujące na różne zmysły człowieka. W budowlach można nasycić wzrok i słuch wyjątkowymi, zapadającymi w pamięć doznaniami. Na GSW składają się: Zbiornik Wody KazimierzZbiornik Wody Stara Orunia i Zbiornik Wody Stary Sobieski.Zbiornik Wody Stary Sobieski to około 100-letni obiekt, z 1911 roku, położony na Górze Szubienicznej w Gdańsku Wrzeszczu. Wewnątrz składa się z przestrzeni tworzących podziemny labirynt zapewniający efekt „groty szeptów”, dzięki czemu można przeprowadzić szeptaną rozmowę na dystansie 200 metrów. Wyjątkowa jest architektura tego żelbetowego monolitu oparta na planie koła. Wewnątrz zobaczysz ciekawie zaaranżowaną wystawę pt. „Woda dla pokoleń – historia gdańskich wodociągów”, a z punktu widokowego możesz podziwiać panoramę Gdańska. 

Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy


Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy
ul. Sobieskiego 4, Gdańsk-Wrzeszcz
Najłatwiej dojść od ul. Sobieskiego (wejście ścieżką pod górę, zaraz za posesją Sobieskiego 2) od strony parku im. Traugutta i od ul. Smoluchowskiego
Obiekt udostępniany przez cały rok
Bilet: 5 zł
Jednorazowo do obiektu wchodzi 30 osób, czas wizyty około 75 minut
Warto wziąć wierzchnie okrycie, bo panuje tu temperatura około 10 stopni Celsjusza
Zwiedzanie każdego z obiektów odbywa się w grupach z przewodnikami, w wyznaczonych godzinach, po wcześniejszych zapisach drogą internetowa.
www.giwk.pl
ttps://www.facebook.com/gdanskiszlakwodociagowy/
https://otwartezabytki.pl/pl/relics/78528-gdansk-gdanski-szlak-wodociagowywww.giwk.pl

Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy Zbiornik Wody Stary Sobieski - Gdański Szlak Wodociągowy

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
GSW Zapaleniec 600 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134504 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020