Zbiornik Kazimierz, autor GSW

Zbiornik Wody Kazimierz - Gdański Szlak Wodociągowy

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

GSW to jedna z nowszych atrakcji turystycznych Gdańska, został uruchomiony w 2018 roku. Obiekty szczerze zachwycą zarówno miłośników historii, architektury, jak i przyrody. Szlak tworzą trzy miejsca silnie oddziałujące na różne zmysły człowieka. W budowlach można nasycić wzrok i słuch wyjątkowymi, zapadającymi w pamięć doznaniami. Na GSW składają się: Zbiornik Wody Stara Orunia, Zbiornik Wody Stary Sobieski oraz Zbiornik Wody Kazimierz.

Zbiornik Wody Kazimierz to najmłodszy z obiektów należących do GSW. To współczesna wieża ciśnień znajdująca się na wyspie Sobieszewskiej. Obiekt został oddany do użytku w 2015 roku. Z tarasu widokowego położonego około 10 metrów ponad koronami drzew podziwiać można widok na Wyspę Sobieszewską, Żuławy Gdańskie, Zatokę Gdańską oraz piękne zachody słońca. Dostępne są tu dwie multimedialne wystawy: edukacyjna prezentująca zasadę działania sieci wodociągowej i rolę zbiornika w systemie oraz wystawa poświęcona walorom przyrodniczym Wyspy Sobieszewskiej. Patronem zbiornika jest Kazimierz Behlke (1932-2013) – dyrektor gdańskich wodociągów, gdzie pracował aż 39 lat - ważna i zasłużona postać dla rozwoju infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Gdańsku.

Zbiornik Wody Kazimierz - Gdański Szlak Wodociągowy
ul. Lazurowa, Gdańsk-Orle, Wyspa Sobieszewska
obiekt udostępniany w sezonie turystycznym, bezpłatnie
jednorazowo wchodzi 15 osób
Zwiedzanie każdego z obiektów GSW odbywa się w grupach z przewodnikami, w wyznaczonych godzinach, po wcześniejszych zapisach drogą internetową
www.giwk.pl
ttps://www.facebook.com/gdanskiszlakwodociagowy/
https://otwartezabytki.pl/pl/relics/78528-gdansk-gdanski-szlak-wodociagowy

Zbiornik Kazimierz, autor GSW
Zbiornik Kazimierz, autor GSW


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 10:00–15:30
  • piątek: 10:00–15:30
  • sobota: 11:30–21:00
  • niedziela: 10:00–18:30

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zbiornik Kazimierz, autor GSW
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022