Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zbiornik Wody Kazimierz - Gdański Szlak Wodociągowy

Zbiornik Wody Kazimierz - Gdański Szlak Wodociągowy
54°20'36" N, 18°52'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 10:00–15:30
  • piątek: 10:00–15:30
  • sobota: 11:30–21:00
  • niedziela: 10:00–18:30

GSW to jedna z nowszych atrakcji turystycznych Gdańska, został uruchomiony w 2018 roku. Obiekty szczerze zachwycą zarówno miłośników historii, architektury, jak i przyrody. Szlak tworzą trzy miejsca silnie oddziałujące na różne zmysły człowieka. W budowlach można nasycić wzrok i słuch wyjątkowymi, zapadającymi w pamięć doznaniami. Na GSW składają się: Zbiornik Wody Stara Orunia, Zbiornik Wody Stary Sobieski oraz Zbiornik Wody Kazimierz.Zbiornik Wody Kazimierz to najmłodszy z obiektów należących do GSW. To współczesna wieża ciśnień znajdująca się na wyspie Sobieszewskiej. Obiekt został oddany do użytku w 2015 roku. Z tarasu widokowego położonego około 10 metrów ponad koronami drzew podziwiać można widok na Wyspę Sobieszewską, Żuławy Gdańskie, Zatokę Gdańską oraz piękne zachody słońca. Dostępne są tu dwie multimedialne wystawy: edukacyjna prezentująca zasadę działania sieci wodociągowej i rolę zbiornika w systemie oraz wystawa poświęcona walorom przyrodniczym Wyspy Sobieszewskiej. Patronem zbiornika jest Kazimierz Behlke (1932-2013) – dyrektor gdańskich wodociągów, gdzie pracował aż 39 lat - ważna i zasłużona postać dla rozwoju infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Gdańsku.

Zbiornik Wody Kazimierz - Gdański Szlak Wodociągowy
ul. Lazurowa, Gdańsk-Orle, Wyspa Sobieszewska
obiekt udostępniany w sezonie turystycznym, bezpłatnie
jednorazowo wchodzi 15 osób
Zwiedzanie każdego z obiektów GSW odbywa się w grupach z przewodnikami, w wyznaczonych godzinach, po wcześniejszych zapisach drogą internetową
www.giwk.pl
ttps://www.facebook.com/gdanskiszlakwodociagowy/
https://otwartezabytki.pl/pl/relics/78528-gdansk-gdanski-szlak-wodociagowy

Zbiornik Kazimierz, autor GSW
Zbiornik Kazimierz, autor GSW
Zbiornik Kazimierz, autor GSW

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
GSW Zapaleniec 600 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Haga 2 by Renters
Empire by Renters
Helski Domek
Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020