Zbiornik Kazimierz, autor GSW

Zbiornik Wody Kazimierz - Gdański Szlak Wodociągowy

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

GSW to jedna z nowszych atrakcji turystycznych Gdańska, został uruchomiony w 2018 roku. Obiekty szczerze zachwycą zarówno miłośników historii, architektury, jak i przyrody. Szlak tworzą trzy miejsca silnie oddziałujące na różne zmysły człowieka. W budowlach można nasycić wzrok i słuch wyjątkowymi, zapadającymi w pamięć doznaniami. Na GSW składają się: Zbiornik Wody Stara Orunia, Zbiornik Wody Stary Sobieski oraz Zbiornik Wody Kazimierz.Zbiornik Wody Kazimierz to najmłodszy z obiektów należących do GSW. To współczesna wieża ciśnień znajdująca się na wyspie Sobieszewskiej. Obiekt został oddany do użytku w 2015 roku. Z tarasu widokowego położonego około 10 metrów ponad koronami drzew podziwiać można widok na Wyspę Sobieszewską, Żuławy Gdańskie, Zatokę Gdańską oraz piękne zachody słońca. Dostępne są tu dwie multimedialne wystawy: edukacyjna prezentująca zasadę działania sieci wodociągowej i rolę zbiornika w systemie oraz wystawa poświęcona walorom przyrodniczym Wyspy Sobieszewskiej. Patronem zbiornika jest Kazimierz Behlke (1932-2013) – dyrektor gdańskich wodociągów, gdzie pracował aż 39 lat - ważna i zasłużona postać dla rozwoju infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Gdańsku.

Zbiornik Wody Kazimierz - Gdański Szlak Wodociągowy
ul. Lazurowa, Gdańsk-Orle, Wyspa Sobieszewska
obiekt udostępniany w sezonie turystycznym, bezpłatnie
jednorazowo wchodzi 15 osób
Zwiedzanie każdego z obiektów GSW odbywa się w grupach z przewodnikami, w wyznaczonych godzinach, po wcześniejszych zapisach drogą internetową
www.giwk.pl
ttps://www.facebook.com/gdanskiszlakwodociagowy/
https://otwartezabytki.pl/pl/relics/78528-gdansk-gdanski-szlak-wodociagowy

Zbiornik Kazimierz, autor GSW
Zbiornik Kazimierz, autor GSW

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 10:00–15:30
  • piątek: 10:00–15:30
  • sobota: 11:30–21:00
  • niedziela: 10:00–18:30

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
wieże widokowe
54°20'36N, 18°52'38E
05 sierpień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację