Zbiornik wodny Wyżary w Puszczy Knyszyńskiej, Joanna

Zbiornik wodny Wyżary w Puszczy Knyszyńskiej

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zbiornik wodny Wyżary to sztuczny zbiornik retencyjny znajdujący się w Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu, w gminie Gródek, niedaleko osady Wyżary. Powstał w 1970 roku w wyniku spiętrzenia wody na rzece Radulince. Pełni funkcję ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i rekreacyjno-wypoczynkową. Wokół zbiornika utworzono ścieżkę edukacyjną, która posiada trzy przystanki opisujące płazy, motyle dzienne i ryby.

Obok przebiega też Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego. Nieopodal zbudowano kładki prowadzące na bagna. Przy zbiorniku jest wiata z ławkami, stołem i kominkiem. Jest to bardzo urokliwe miejsce, które umożliwia wypoczynek na świeżym powietrzu i podziwianie piękna przyrody. Oficjalnie do zbiornika Wyżary nie można dojechać samochodem, tylko pieszo, konno lub rowerem.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Zbiornik wodny Wyżary
ul. Wyżary

GPS: 53°9'56N, 23°35'52E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Podlasie
Normalna
jeziora zbiorniki wodne
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022