Zaułek Krystyny Feldman w Poznaniu

Zaułek Krystyny Feldman w Poznaniu

W Poznaniu na tyłach Teatru Nowego stojącego przy ulicy Dąbrowskiego znajduje się Zaułek Krystyny Feldman - znanej polskiej aktorki teatralnej i filmowej. Zaułkiem Krystyny Feldman nazwano wejście do Sceny Nowej od strony ulicy Krasińskiego, w ten sposób czcząc pamięć znakomitej aktorki.Krystyna Feldman

Krystyna Feldman (1916 Lwów-2007 Poznań) znana jest z wielu ról teatralnych i filmowych, najbardziej znane: Mój Nikifor, Świat według Kiepskich, Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem, Ogniem i Mieczem, Miodowe Lata, To Ja złodziej, Panny i wdowy, Mistrz i Malgorzata.

Zaułek K Felman .Karol Barsols wlasność

Odznaczenia aktorki

- Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
- Odznaka Honorowa miasta Poznania
- Srebrny Krzyż Zasługi
- Odznaka Zasłużony Działacz Kultury
- Honorowa Odznaka Miasta Łodzi
- Order Uśmiechu

Zaułek K. Feldman Zaułek K. Feldman Teatr Nowy gdzie K Felman wystepowa .Karol Barsols wlasność Teatr Nowy gdzie K Felman wystepowa .Karol Barsols wlasność
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020