Zapora przeciwpancerna w Wąsoszu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zapora przeciwpancerna w Wąsoszu

(5 głosów: 1)

Zapora przeciwpancerna w Wąsoszu na Dolnym Śląsku to ciekawa pamiątka, jaka zachowała się po okresie II wojny światowej. Przy wjeździe do Wąsosza od strony Ścinawy, przy drodze nr 36 znajduje się poniemiecka, betonowa zapora przeciwpancerna z 1944 roku, która miała na celu szybkie zablokowanie przejazdu i zatrzymywanie nacierających wojsk polskich i radzieckich w kierunku Berlina.Aby zablokować drogę, trzeba było wysadzić lub rozbić ściankę podtrzymującą słup od strony drogi i maskującą komorę minową od czoła, aby słup się przewrócił. Na poboczach stawały wówczas bloki oporowe, które blokowały przepchnięcie przewróconego słupa.

Zapora przeciwpancerna
ul. Kolejowa, WąsoszWąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wąsosz
Inne budowle
Normalna
zapory
51°32'53N, 16°40'41E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021