Zapora przeciwpancerna w Wąsoszu

Zapora przeciwpancerna w Wąsoszu

Zapora przeciwpancerna w Wąsoszu na Dolnym Śląsku to ciekawa pamiątka, jaka zachowała się po okresie II wojny światowej. Przy wjeździe do Wąsosza od strony Ścinawy, przy drodze nr 36 znajduje się poniemiecka, betonowa zapora przeciwpancerna z 1944 roku, która miała na celu szybkie zablokowanie przejazdu i zatrzymywanie nacierających wojsk polskich i radzieckich w kierunku Berlina.Aby zablokować drogę, trzeba było wysadzić lub rozbić ściankę podtrzymującą słup od strony drogi i maskującą komorę minową od czoła, aby słup się przewrócił. Na poboczach stawały wówczas bloki oporowe, które blokowały przepchnięcie przewróconego słupa.

Zapora przeciwpancerna
ul. Kolejowa, Wąsosz

Wąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021