Zapora na Łomnicy powstała na jednej z najniebezpieczniejszych górskich rzek Karkonoszy. Po wielkiej powodzi w 1897 roku, kiedy to rzeka zniszczyła wiele domów i dróg, powstał program przeciwpowodziowy dotyczący uregulowania koryta rzeki w latach 1910-1915. Wówczas to powstawały zapory przeciwrumowiskowe, a jedną z nich jest właśnie Zapora na Łomnicy.Atrakcje zapory w Karpaczu

Zapora na Łomnicy stała się ciekawą atrakcją dla turystów, z pięknym Dzikim Wodospadem i malowniczym zalewem Zbiornik Łomnica, nad którym znajduje się restauracja "Nad Zaporą" gdzie można zjeść pyszne dania.

Zapora na Łomnicy w Karpaczu
Zapora na Łomnicy w Karpaczu

W pobliżu znajduje się dolna stacja kolejki linowej na Kopę, co stanowi najłatwiejszy sposób dotarcia w okolice Śnieżki.

Zapora
ul. Rybacka, Karpacz

Zapora na Łomnicy w Karpaczu
Zapora na Łomnicy w Karpaczu


Zapora na Łomnicy Zapora na Łomnicy

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021