Zapora na Łomnicy, Wojtek

Zapora na Łomnicy w Karpaczu

(4.3 głosów: 160)

Zapora na Łomnicy powstała na jednej z najniebezpieczniejszych górskich rzek Karkonoszy. Po wielkiej powodzi w 1897 roku, kiedy to rzeka zniszczyła wiele domów i dróg, powstał program przeciwpowodziowy dotyczący uregulowania koryta rzeki w latach 1910-1915. Wówczas to powstawały zapory przeciwrumowiskowe, a jedną z nich jest właśnie Zapora na Łomnicy.Atrakcje zapory w Karpaczu

Zapora na Łomnicy stała się ciekawą atrakcją dla turystów, z pięknym Dzikim Wodospadem i malowniczym zalewem Zbiornik Łomnica, nad którym znajduje się restauracja "Nad Zaporą" gdzie można zjeść pyszne dania.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

W pobliżu znajduje się dolna stacja kolejki linowej na Kopę, co stanowi najłatwiejszy sposób dotarcia w okolice Śnieżki.Zapora
ul. Rybacka, Karpacz

Zapora na Łomnicy w Karpaczu, Roman Świątkowski
Zapora na Łomnicy w Karpaczu, Roman Świątkowski
Zapora na Łomnicy, Wojtek
Zapora na Łomnicy, Wojtek

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°46'39N, 15°44'42E
24 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację