Zamek w Wąsoszu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zamek w Wąsoszu

(4.5 głosów: 2)

W historycznym miasteczku Wąsosz na Dolnym Śląsku zachował się piastowski zamek sięgający korzeniami XIV wieku. Powstał jako gotycka budowla w miejscu dawnego grodu książęcego, a mieszkali w nim piastowscy książęta oleśnicko-głogowscy. W XVI wieku zamek uległ rozbudowie, a w XVIII stuleciu został przebudowany na barokową rezydencję.Zamek to piętrowy budynek murowany, zbudowany jest na planie litery "L". Jest on nakryty dachem dwuspadowym z dwoma kolistymi basztami. Wewnątrz zamku zachowały się sklepienia kolebkowe. Obecnie zamek pozostaje w rękach prywatnych i jest remontowany.

Zamek Piastowski
ul. Zamkowa, WąsoszWąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°33'43N, 16°41'37E
21 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Sylvester
16 kwiecień 2021 20:40
Zamek niestety dostępny tylko z zewnątrz ze względu na to, że jest w rękach prywatnych. Dzięki uprzejmości miłego ochroniarza udało się obejść obiekt i uwiecznić na zdjęciach .
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację