Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W historycznym miasteczku Wąsosz na Dolnym Śląsku zachował się piastowski zamek sięgający korzeniami XIV wieku. Powstał jako gotycka budowla w miejscu dawnego grodu książęcego, a mieszkali w nim piastowscy książęta oleśnicko-głogowscy. W XVI wieku zamek uległ rozbudowie, a w XVIII stuleciu został przebudowany na barokową rezydencję.Zamek to piętrowy budynek murowany, zbudowany jest na planie litery "L". Jest on nakryty dachem dwuspadowym z dwoma kolistymi basztami. Wewnątrz zamku zachowały się sklepienia kolebkowe. Obecnie zamek pozostaje w rękach prywatnych i jest remontowany.

Zamek Piastowski
ul. Zamkowa, Wąsosz

Wąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020