Tarnów Małopolska
Zamki
zamki, ruiny
Normalna
Małopolskie
2015-05-14
2020-01-28 13:46
49°59'20" N, 20°59'52" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zamek a właściwie ruiny zamku Tarnowskich położone są na Górze Św. Marcina w Tarnowie, górującej ponad miastem, ale położonej w dość znacznej odległości od centrum Starego Miasta.Zamek w Tarnowie ma bogatą historię, powstał już w czasach średniowiecza, przechodził liczne walki i zmiany właścicieli. Najbardziej znanymi byli oczywiście Tarnowscy. Ostatecznie zamek został opuszczony w XVIII wieku i od tamtej pory popada w ruinę!

Zamek Tarnowskich

Kiedyś to było ogromne zamczysko, podzielone na cześć obronną i rezydencję, całość otoczona była głęboką fosą i posiadała most zwodzony. Niestety niewiele z tego zachowało się do dzisiejszych czasów.

Przy runach stoi tablica informacyjna. Mimo kiepskiego stanu ruin jest to bardzo ciekawe miejsce, tym bardziej, że z Góry Św. Marcina roztacza się wspaniała panorama Tarnowa!

Ruiny zamku w Tarnowie

Zamek Tarnowskich
Góra Św. Marcina, ul. Wypoczynkowa, TarnówZamek w Tarnowie
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020