53°46'21" N, 15°46'7" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Historia zamku

Historia zamku w Świdwinie, leżącym w województwie zachodniopomorskim, sięga XIII wieku. Dość często zmieniał on właścicieli. Przez 268 lat władali nim joannici i to oni przebudowali warowny zamek w rezydencję. Była to jedyna na Pomorzu komandoria joannitów.Zamek dziś

Odbudowany po pożarze w 1945 roku zamek wygląda dziś tak samo jak za czasów joannitów. Krąży wiele legend o ukrytych w nim skarbach, które joannici otrzymali po zlikwidowaniu zakonu templariuszy. Obecnie w zamku działa Świdwiński Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska, retauracja, Kino Zamek i Centrum Informacji Turystycznej.

Zamek w Świdwinie

Północne, najstarsze skrzydło zamku jest udostępnione dla zwiedzających. Można je zwiedzać z przewodnikiem, zwiedzanie trwa 45 minut.

Zamek - Centrum Informacji Turystycznej
ul. Niedziałkowskiego 17, Świdwin
tel. 94/ 365-47-18
www.zamek.swidwin.pl

Zamek w Świdwinie
Zamek w Świdwinie
Zamek w Świdwinie
Zamek w Świdwinie Zamek w Świdwinie Zamek w Świdwinie Zamek w Świdwinie Zamek w Świdwinie Zamek w Świdwinie Zamek w Świdwinie

Świdwin noclegi

Świdwin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020