51°4'32" N, 16°53'4" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Smolec to miejscowość leżąca w pobliżu Wrocławia. Zachowały się tutaj ruiny mocno zdewastowanego, renesansowego zamku wzniesionego około 1523 roku, w miejscu wcześniejszej, gotyckiej wieży mieszkalnej z XIV stulecia.Początkowo zamek powstał na planie kwadratu, dopiero XVIII wieku dobudowano barokowe skrzydło zachodnie, a w kolejnym stuleciu obiekt zyskał skrzydło północne i cały zamek nabrał cech neogotyku. Pod koniec II wojny światowej budowla została zniszczona i tak pozostaje w ruinie do dziś, nawet jedna ze ścian uległa zawaleniu. Nadal jednak jest to urokliwe miejsce, mające swą magię, dlatego warto odwiedzić ten zamek, jeden z wielu na Dolnym Śląsku.

Ruiny zamku
ul. Główna, Smolec

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Michał Świderski Krajtroter 2981 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

andy Uzależniony od podróży 1224 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-09-25 na

Nie ma możliwości przejść przez ogrodzenie.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021