Na dziedzińcy zamkowym, Marcin_Henioo

Zamek w Radzyniu Chełmińskim

(4.5 głosów: 29)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Radzyniu Chełmińskim koło Grudziądza stoi XIV-wieczny zamek krzyżacki, którego budowa rozpoczęła się już w XIII wieku. Gotycki zamek w Radzyniu Chełmińskim to arcydzieło krzyżackiej architektury militarnej oraz klasyczny typ zamku konwentualnego. Charakteryzowało go połączenie funkcji militarnych oraz klasztornych.

Zwiedzanie zamku

Obecnie zamek stanowi ruinę udostępnioną dla turystów, za parę złoty można tu sporo zwiedzić, w tym dwie wieże i piwnice z wystawami i salą tortur, a ponadto kaplicę zamkową, skryptorium czy cele pokutne. Na wieże, po pokonaniu schodków, przeciskać się trzeba przez dość ciasny otwór, ale warto, gdyż roztacza się stąd ładny widok na okolicę.

Zamek w Radzyniu, Marcin_Henioo
Zamek w Radzyniu, Marcin_Henioo


Ciekawostki

Co ciekawe, w zamku w Radzyniu Chełmińskim w 1971 roku kręcony był „Pan Samochodzik i Templariusze”. A w październiku 2013 roku na zamku gościł Maciej Orłoś, kręcąc materiał do jednego z odcinków znanego programu „Nie ma jak Polska”.

W Radzyniu Chełmińskim warto też odwiedzić inny gotycki zabytek - piękny kościół Św. Anny.

Na zamku, Marcin_Henioo
Na zamku, Marcin_Henioo


Zamek krzyżacki
ul. Ludwika Waryńskiego, ul. Podgrodzie, Radzyń Chełmiński
 

 

Radzyń, Krzysztof Dorota
Radzyń Chełmiński, Waldemar Potulny
Radzyń Chełmiński, Waldemar Potulny


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Zamek w Radzyniu Chełmińskim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Radzynia Chełmińskiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Radzyń Chełmiński noclegi

Radzyń Chełmiński to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
Zamek w Radzyniu, Marcin_Henioo
W piwnicach zamkowych, Marcin_Henioo
Na zamku, Marcin_Henioo
Zamek w Radzyniu, Marcin_Henioo
53°23'18N, 18°56'8E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022