53°23'18" N, 18°56'8" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

W Radzyniu Chełmińskim koło Grudziądza stoi XIV-wieczny zamek krzyżacki, którego budowa rozpoczęła się już w XIII wieku. Gotycki zamek w Radzyniu Chełmińskim to arcydzieło krzyżackiej architektury militarnej oraz klasyczny typ zamku konwentualnego. Charakteryzowało go połączenie funkcji militarnych oraz klasztornych.Zwiedzanie zamku

Obecnie zamek stanowi ruinę udostępnioną dla turystów, za parę złoty można tu sporo zwiedzić, w tym dwie wieże i piwnice z wystawami i salą tortur, a ponadto kaplicę zamkową, skryptorium czy cele pokutne. Na wieże, po pokonaniu schodków, przeciskać się trzeba przez dość ciasny otwór, ale warto, gdyż roztacza się stąd ładny widok na okolicę.

Zamek w Radzyniu
Zamek w Radzyniu

Ciekawostki

Co ciekawe, w zamku w Radzyniu Chełmińskim w 1971 roku kręcony był „Pan Samochodzik i Templariusze”. A w październiku 2013 roku na zamku gościł Maciej Orłoś, kręcąc materiał do jednego z odcinków znanego programu „Nie ma jak Polska”.

W Radzyniu Chełmińskim warto też odwiedzić inny gotycki zabytek - piękny kościół Św. Anny.

Na zamku
Radzyń
Radzyń Chełmiński


Zamek krzyżacki
ul. Ludwika Waryńskiego, ul. Podgrodzie, Radzyń Chełmiński
 

 

Radzyń Chełmiński
Radzyń Chełmiński


Zamek w Radzyniu W piwnicach zamkowych Na zamku Zamek w Radzyniu

Radzyń Chełmiński noclegi

Radzyń Chełmiński to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021