Zamek w Papowie Biskupim, Marcin_Henioo

Zamek w Papowie Biskupim

(4.5 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek krzyżacki w Papowie Biskupim koło Chełmży powstał na przełomie XIII i XIV wieku, był to jeden z pierwszych zamków-klasztorów na terenie państwa krzyżackiego.

Zamek w Papowie Biskupim składał się z zamku właściwego i przylegającego do niego podzamcza. Zamek był czteroskrzydłową budowlą wzniesioną na planie kwadratu o boku 40 metrów. Posiadał wewnętrzny niewielki dziedziniec z drewnianymi krużgankami.

Zamek w Papowie Biskupim, Marcin_Henioo
Zamek w Papowie Biskupim, Marcin_Henioo


W roku 1410 zamek został na krótko zajęty przez wojska Władysława Jagiełły, zlikwidowano tu komturstwo, a warownia stała się siedzibą wójta. Cały wiek XV trwały tu potyczki pomiędzy Krzyżakami i Polakami, aż w roku 1466 na mocy II pokoju toruńskiego kończącego wojnę trzynastoletnią Papowo wraz z Ziemią Chełmińską zostało przyłączone do Polski.

W 1505 roku król Aleksander Jagiellończyk przekazał zamek biskupom chełmińskim, którzy władali nim aż do rozbiorów. Wówczas rozpoczął się upadek warowni i w ruinie pozostaje do dziś.

Zamek w Papowie Biskupim, Marcin_Henioo
Zamek w Papowie Biskupim, Marcin_Henioo

Zamek krzyżacki w Papowie Biskupim zbudowany jest z głazów narzutowych i granitu, jedynie sklepienia oraz otwory okienne wykonano z cegły.

Na zamku w Papowie prowadzone są badania archeologiczne Uniwersytetu w Toruniu, które pozwalają określić pierwotny kształt zamku, jako że do dzisiaj zachowały się tu jedynie fragmenty dawnej potężnej warowni.

Zamek w Papowie Biskupim, Marcin_Henioo
Zamek w Papowie Biskupim, Marcin_Henioo


Zamek krzyżacki
Papowo Biskupie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, Marcin_Henioo
Chełmża
Normalna
zamki Krzyżackie zamki ruiny
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022