Zamek w Niemczy na Dolnym Śląsku to budowla XIV-wieczna, całkowicie i kilkakrotnie przebudowywana. Powstała za czasów księcia Bolka I. Wcześniej były tu zabudowania drewniane. W średniowieczu pełniła zarazem funkcje obronne, czemu sprzyjało położenie na wysuniętym cyplu nad rzeką Ślęza. Liczne przebudowy i rozbudowy sprawiły, iż zamek był w XVIII wieku okazałą rezydencją barokową. Wtedy też dobudowano doń kaplicę. Niestety zamek strawił parę lat później wielki pożar.Obecnie zamek lata świetności ma już za sobą. Pomalowana na biało elewacja i czerwony dach sprawiają, że prezentuje się niezbyt ciekawie. Jest w prywatnych rękach i jego zwiedzanie w środku nie jest możliwe. Można jedynie z zewnątrz oglądać budowlę, która choć nierozerwalnie związana jest z historią miasteczka, obecnie prezentuje się nader skromnie.

Zamek
ul. Piastowska, Niemcza

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****
Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021