Zamek w Niemczy, mokunka

Zamek w Niemczy

(4.5 głosów: 4)

Zamek w Niemczy na Dolnym Śląsku to budowla XIV-wieczna, całkowicie i kilkakrotnie przebudowywana. Powstała za czasów księcia Bolka I. Wcześniej były tu zabudowania drewniane. W średniowieczu pełniła zarazem funkcje obronne, czemu sprzyjało położenie na wysuniętym cyplu nad rzeką Ślęza. Liczne przebudowy i rozbudowy sprawiły, iż zamek był w XVIII wieku okazałą rezydencją barokową. Wtedy też dobudowano doń kaplicę. Niestety zamek strawił parę lat później wielki pożar.Obecnie zamek lata świetności ma już za sobą. Pomalowana na biało elewacja i czerwony dach sprawiają, że prezentuje się niezbyt ciekawie. Jest w prywatnych rękach i jego zwiedzanie w środku nie jest możliwe. Można jedynie z zewnątrz oglądać budowlę, która choć nierozerwalnie związana jest z historią miasteczka, obecnie prezentuje się nader skromnie.

Zamek
ul. Piastowska, NiemczaDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'7N, 16°50'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021