54°32'36" N, 17°45'12" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–15:00
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Zamek krzyżacki w Lęborku pochodzi z XIV wieku. Krzyżacy byli zarówno założycielami grodu jak i budowniczymi zamku. Była to czworokątna warownia z przylegającym do niej domem mieszkalnym.Na zamkowym dziedzińcu mieścił się browar i młyn, a na przyzamczu powstały stajnie i spichlerz. W XV wieku zamek przeszedł we władanie księcia Eryka II i dynastii pomorskiej. W tym czasie został przebudowany w duchu renensansu. W XVII wieku przez krótki czas zamek w Lęborku należał  do polskiego króla, a podczas potopu szwedzkiego trafił do brandeburskich Hohenzollernów.

Zamek dziś

W okresie międzywojennym rozebrano mury obronne, a zamek zaadaptowano na budynek sądu. Dzisiejszy zamek w niewielkim stopniu przypomina pierwotną gotycką budowlę i nadal pełni funkcję głównej siedziby sądu rejonowego.

Zamek krzyżacki
ul. Przyzamcze 2, LęborkLębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021