Zamek w Lęborku

Zamek w Lęborku

(4 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek krzyżacki w Lęborku pochodzi z XIV wieku. Krzyżacy byli zarówno założycielami grodu jak i budowniczymi zamku. Była to czworokątna warownia z przylegającym do niej domem mieszkalnym. Na zamkowym dziedzińcu mieścił się browar i młyn, a na przyzamczu powstały stajnie i spichlerz. W XV wieku zamek przeszedł we władanie księcia Eryka II i dynastii pomorskiej. W tym czasie został przebudowany w duchu renesansu. W XVII wieku przez krótki czas zamek w Lęborku należał  do polskiego króla, a podczas potopu szwedzkiego trafił do brandenburskich Hohenzollernów.

Zamek w Lęborku, Danusia
Zamek w Lęborku, Danusia

Na Szlaku Zamków Gotyckich

W okresie międzywojennym rozebrano mury obronne, a zamek zaadaptowano na budynek sądu. Dzisiejszy zamek w niewielkim stopniu przypomina pierwotną gotycką budowlę i nadal pełni funkcję głównej siedziby sądu rejonowego. Leży na Szlaku Zamków Gotyckich.Zamek w Lęborku
Zamek w Lęborku

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–15:00
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Adres

Zamek krzyżacki
ul. Przyzamcze 2, Lębork

GPS: 54°32'36N, 17°45'12E

Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Lębork Kaszuby
Normalna
gotyckie zamki zamki Krzyżackie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022