Zamek w Lęborku, Danusia

Zamek w Lęborku

(3.9 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek krzyżacki w Lęborku pochodzi z XIV wieku. Krzyżacy byli zarówno założycielami grodu jak i budowniczymi zamku. Była to czworokątna warownia z przylegającym do niej domem mieszkalnym.Na zamkowym dziedzińcu mieścił się browar i młyn, a na przyzamczu powstały stajnie i spichlerz. W XV wieku zamek przeszedł we władanie księcia Eryka II i dynastii pomorskiej. W tym czasie został przebudowany w duchu renensansu. W XVII wieku przez krótki czas zamek w Lęborku należał  do polskiego króla, a podczas potopu szwedzkiego trafił do brandeburskich Hohenzollernów.

Zamek dziś

W okresie międzywojennym rozebrano mury obronne, a zamek zaadaptowano na budynek sądu. Dzisiejszy zamek w niewielkim stopniu przypomina pierwotną gotycką budowlę i nadal pełni funkcję głównej siedziby sądu rejonowego.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–15:00
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Adres

Zamek krzyżacki
ul. Przyzamcze 2, Lębork

GPS: 54°32'36N, 17°45'12E

Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°32'36N, 17°45'12E
04 grudzień 2014
17 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację