Zamek w Łagowie

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2019-07-23 , Zaktualizowano: 2020-02-03

Zamek Joannitów w Łagowie to najbardziej rozpoznawalna i widoczna już z daleka budowla w mieście, dzięki wysokiej zamkowej wieży. Stoi w samym centrum zabytkowej części miasta, wciśniętej pomiędzy dwa malownicze jeziora - Łagowskie i Trześniowskie. To must be każdego turysty!Historia zamku

Zamek w Łagowie wybudowano jeszcze w XIV wieku, ale z tego okresu zachowała się tylko jedna z sal (obecnie kawiarnia) i właśnie okazała wieża. Pozostałe fragmenty zamku przebudowano na styl barokowy w XVIII stuleciu. Właścicielami zamku przez ponad 400 lat byli zakonnicy Joannici, następnie przez pewien okres czasu stał się własnością bogatych rodów branderbuskich.

Zamek Joannitów w Łagowie

Zwiedzanie zamku

Obecnie w zabytkowym zamku mieści się klimatyczny hotel, restauracja oraz kawiarnia. Dla turystów udostępniono też za drobną opłatą wieżę, z której roztacza się piękny widok na Łagów, urokliwe jeziora i szerszą okolicę. 

Zamek Joanitów
Tadeusza Kościuszki 3, Łagów
tel. 68/ 381-40-33
recepcja@zamek-lagow.com
www.zamek-lagow.com

Zamek Joannitów w Łagowie


Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020