Zamek w Krupem

kasia ejsmont
Dodano: 2017-04-07 , Zaktualizowano: 2020-01-28

We wsi Krupe, położonej w województwie lubelskim około 10 km, od Krasnegostawu, znajdują się malowniczo położone ruiny zamku. Początki warowni obronnej sięgają średniowiecza. Wtedy to ród Krupskich postawił w tym miejscu pierwszy zamek, najprawdopodobniej drewniany. Jednak to, co na dzień dzisiejszy możemy oglądać w Krupem, z tą pierwszą budowlą niewiele ma już wspólnego.W 1577 roku właścicielem majątku stał się Paweł Orzechowski - arianin i działacz polityczny. Był właścicielem 3 miast, 20 wsi, kilku części wsi i dwóch kamienic w Lublinie. To właśnie on rozpoczął w Krupem budowę dziesiejszego, murowanego zamku.

Krupe

W ciągu wieków zamek w Krupem był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Teraz w formie trwałej ruiny przyciąga coraz więcej turystów. Miejsce bowiem jest urocze i nietrudno się nim zachwycić. Co jakiś czas wśród malowniczych ruin odbywają się imprezy plenerowe.

Zamek Krupe
Krupe
Wstęp wolny

Zamek Krupe


Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020