Zamek w Krupem, kasia ejsmont

Zamek w Krupem

(4.6 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

We wsi Krupe, położonej w województwie lubelskim około 10 km, od Krasnegostawu, znajdują się malowniczo położone ruiny zamku. Początki warowni obronnej sięgają średniowiecza. Wtedy to ród Krupskich postawił w tym miejscu pierwszy zamek, najprawdopodobniej drewniany. Jednak to, co na dzień dzisiejszy możemy oglądać w Krupem, z tą pierwszą budowlą niewiele ma już wspólnego.

W 1577 roku właścicielem majątku stał się Paweł Orzechowski - arianin i działacz polityczny. Był właścicielem 3 miast, 20 wsi, kilku części wsi i dwóch kamienic w Lublinie. To właśnie on rozpoczął w Krupem budowę dziesiejszego, murowanego zamku.

Krupe, kasia ejsmont
Krupe, kasia ejsmont


W ciągu wieków zamek w Krupem był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Teraz w formie trwałej ruiny przyciąga coraz więcej turystów. Miejsce bowiem jest urocze i nietrudno się nim zachwycić. Co jakiś czas wśród malowniczych ruin odbywają się imprezy plenerowe.

Zamek Krupe
Krupe
Wstęp wolny

Zamek Krupe, kasia ejsmont
Zamek Krupe, kasia ejsmont


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–20:30
  • wtorek: 07:00–20:30
  • środa: 07:00–20:30
  • czwartek: 07:00–20:30
  • piątek: 09:00–19:00
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Krasnystaw noclegi

Krasnystaw to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Krupe, kasia ejsmont
Zamek w Krupem, kasia ejsmont
Krasnystaw
Ważna
zamki wstęp bezpłatny ruiny
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022