Zamek w Krupem, kasia ejsmont

Zamek w Krupem

(4.6 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

We wsi Krupe, położonej w województwie lubelskim około 10 km, od Krasnegostawu, znajdują się malowniczo położone ruiny zamku. Początki warowni obronnej sięgają średniowiecza. Wtedy to ród Krupskich postawił w tym miejscu pierwszy zamek, najprawdopodobniej drewniany. Jednak to, co na dzień dzisiejszy możemy oglądać w Krupem, z tą pierwszą budowlą niewiele ma już wspólnego.W 1577 roku właścicielem majątku stał się Paweł Orzechowski - arianin i działacz polityczny. Był właścicielem 3 miast, 20 wsi, kilku części wsi i dwóch kamienic w Lublinie. To właśnie on rozpoczął w Krupem budowę dziesiejszego, murowanego zamku.

Zamek Krupe, kasia ejsmont
Zamek Krupe, kasia ejsmont

W ciągu wieków zamek w Krupem był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Teraz w formie trwałej ruiny przyciąga coraz więcej turystów. Miejsce bowiem jest urocze i nietrudno się nim zachwycić. Co jakiś czas wśród malowniczych ruin odbywają się imprezy plenerowe.Zamek Krupe
Krupe
Wstęp wolny

Krupe, kasia ejsmont
Krupe, kasia ejsmont
Zamek w Krupem, kasia ejsmont

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–20:30
  • wtorek: 07:00–20:30
  • środa: 07:00–20:30
  • czwartek: 07:00–20:30
  • piątek: 09:00–19:00
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Krasnystaw noclegi

Krasnystaw to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°1'44N, 23°13'15E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację