Dolny Śląsk
Zamki
zamki
Normalna
Dolnośląskie
2017-02-06
2020-01-28 13:46
50°44'17" N, 16°47'40" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zamek w Goli Dzierżoniowskiej to piękny i zarazem cenny, renesansowy zabytek, wybudowany w 1580 roku na Dolnym Śląsku, niedaleko Dzierżoniowa. Niewiele został zmieniony od czasów jego powstania, stąd jest tak wyjątkowy, bo autentyczny.Podczas wojny zamek nie ucierpiał zbytnio, za to opuszczony przez niemieckich właścicieli, zaczął popadać w ruinę. Jego los odwrócił się na początku XXI wieku, kiedy w 2000 roku prywatny właściciel rozpoczął jego remont, który trwał 13 lat.

Dziś w zamku oraz w zabudowaniach otaczających mieści się luksusowy hotel, restauracja i SPA. To piękne miejsce na wypoczynek, z dala od miast.

Zamek - Uroczysko Siedmiu Stawów
Gola Dzierżoniowska 21, Niemcza
uroczysko@uroczysko7stawow.com
tel. 88/ 554-41-00
www.uroczysko7stawow.plDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Michał Świderski Krajtroter 2981 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****
KOLONIA LEŚNA
Pałac Kamieniec
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021