Zamek w Goli Dzierżoniowskiej, Michał Świderski

Zamek w Goli Dzierżoniowskiej

(3.8 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek w Goli Dzierżoniowskiej to piękny i zarazem cenny, renesansowy zabytek, wybudowany w 1580 roku na Dolnym Śląsku, niedaleko Dzierżoniowa. Niewiele został zmieniony od czasów jego powstania, stąd jest tak wyjątkowy, bo autentyczny.Podczas wojny zamek nie ucierpiał zbytnio, za to opuszczony przez niemieckich właścicieli, zaczął popadać w ruinę. Jego los odwrócił się na początku XXI wieku, kiedy w 2000 roku prywatny właściciel rozpoczął jego remont, który trwał 13 lat.

Dziś w zamku oraz w zabudowaniach otaczających mieści się luksusowy hotel, restauracja i SPA. To piękne miejsce na wypoczynek, z dala od miast.Zamek - Uroczysko Siedmiu Stawów
Gola Dzierżoniowska 21, Niemcza
uroczysko@uroczysko7stawow.com
tel. 88/ 554-41-00
www.uroczysko7stawow.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°44'17N, 16°47'40E
06 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację