Drzewica zamek, kasia ejsmont

Zamek w Drzewicy

(4.1 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek w Drzewicy pozostaje dziś w ruinie, aczkolwiek malowniczej i jest ogólnodostępny dla turystów. Zamek zbudowany został w stylu gotycko-renesansowym w latach 1527-35 za sprawą  arcybiskupa gnieźnieńskiego Macieja Drzewickiego.

Zamek w Drzewicy powstał nad rzeką Drzewiczką i niegdyś prowadził do niego most zwodzony. Była to budowla obronna zbudowana na planie prostokąta zbliżonego do kwadratu. W czterech narożach stanęły obronne kwadratowe wieże. Warownia spłonęła w 1814 roku, kiedy zamkiem opiekowały się siostry bernardynki. Jak głosi podanie, nie zgasiły świec po roratach.

Drzewica, kasia ejsmont
Drzewica, kasia ejsmont


Obecna ruina zachowana jest w dość dobrym stanie, a jako, że później nie była przebudowywana, to jeden z lepiej zachowanych obiektów w Polsce z I połowy XVI wieku.

Zamek
ul. Mostowa, Drzewica

Drzewica, kasia ejsmont
Drzewica, kasia ejsmont

Drzewica noclegi

Drzewica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Drzewica, kasia ejsmont
Drzewica
Ważna
wiek XVI zamki ruiny zamki udostępnione
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Zamknięty zamek w Drzewicy !!!
Sprzedany w prywatne łapy lata temu ,w planie miała być odbudowa ,niestety jedyna rzecz jaką można tam zobaczyć nowego to brama z kłódką i zakaz wstępu do środka .Według Mnie w tym przypadku łamana jest Konstytucja Art 6 punkt 1 - Rzeczpospolita Polska stwarza warunki upowszechniania i równego dostępu do dóbr kultury, będącej źródłem tożsamości narodu polskiego, jego trwania i rozwoju. W tym przypadku od lat nie ma dostępu do zamku !!!!!!!!!!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023