Zamek Szymbark, kasia ejsmont

Zamek Szymbark

(4.9 głosów: 7)

Szymbark na Warmii, nie mylić z Szymbarkiem na Kaszubach, leży nad Jeziorem Szymbarskim, koło Iławy, na zachód od Ostródy.Jak już trafisz w te strony, oczom ukaże Ci się wspaniały widok - zamek w Szymbarku - drugi co do wielkości, po Malborku, zamek państwa krzyżackiego. Stanął w XIV wieku za sprawą kapituły pomezańskiej. Posiadał dziesięć wież, a każda z nich była inna. Początkowo do zamku prowadził drewniany, częściowo zwodzony most, od XIX wieku most jest już murowany.

Zamek Szymbark, kasia ejsmont
Zamek Szymbark, kasia ejsmont

Niestety w 1945 roku zamek spaliła armia czerwona i tak tkwi w częściowej ruinie, jak piękny był zamek, tak i ruina niczego sobie, zachwyca swym urokiem i przypomina o dawnych czasach chwały.Jest to teren prywatny, wstęp niemożliwy, choć przy odrobinie szczęścia właścicielka oprowadzi po włościach opowiadając historię zamku, przy wtórze skrzypiących drzwi i furt...

Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont

Niegdyś działała tu Fundacja Widzieć Muzyką, miał być ośrodek dla niewidomych dzieci, ale funduszy brakło i zamczysko zostało sprzedane. Ciekawostką jest też, że na zamku w 1995 roku kręcony był film "Król Olch" z Johnem Malkovichem. Z tego to okresu pozostały niepasujące tu okna.Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°38'42N, 19°28'54E
17 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aro72gr
10 sierpień 2020 11:19
świetne miejsce oraz miłą opiekunka zamku która ciekawie opowiada o dziejach
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację