Zamek Szymbark, kasia ejsmont

Zamek Szymbark

(4.9 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Szymbark na Warmii, nie mylić z Szymbarkiem na Kaszubach, leży nad Jeziorem Szymbarskim, koło Iławy, na zachód od Ostródy.

Jak już trafisz w te strony, oczom ukaże Ci się wspaniały widok - zamek w Szymbarku - drugi co do wielkości, po Malborku, zamek państwa krzyżackiego. Stanął w XIV wieku za sprawą kapituły pomezańskiej. Posiadał dziesięć wież, a każda z nich była inna. Początkowo do zamku prowadził drewniany, częściowo zwodzony most, od XIX wieku most jest już murowany.

Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont


Niestety w 1945 roku zamek spaliła armia czerwona i tak tkwi w częściowej ruinie, jak piękny był zamek, tak i ruina niczego sobie, zachwyca swym urokiem i przypomina o dawnych czasach chwały.

Jest to teren prywatny, wstęp niemożliwy, choć przy odrobinie szczęścia właścicielka oprowadzi po włościach opowiadając historię zamku, przy wtórze skrzypiących drzwi i furt...

Zamek Szymbark, kasia ejsmont
Zamek Szymbark, kasia ejsmont


Niegdyś działała tu Fundacja Widzieć Muzyką, miał być ośrodek dla niewidomych dzieci, ale funduszy brakło i zamczysko zostało sprzedane. Ciekawostką jest też, że na zamku w 1995 roku kręcony był film "Król Olch" z Johnem Malkovichem. Z tego to okresu pozostały niepasujące tu okna.

Zamek Szymbark na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Warmii wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
53°38'42N, 19°28'54E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aro72gr
świetne miejsce oraz miłą opiekunka zamku która ciekawie opowiada o dziejach
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021