Zamek Szymbark, kasia ejsmont

Zamek Szymbark

(4.9 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Szymbark na Warmii, nie mylić z Szymbarkiem na Kaszubach, leży nad Jeziorem Szymbarskim, koło Iławy, na zachód od Ostródy.

Jak już trafisz w te strony, oczom ukaże Ci się wspaniały widok - zamek w Szymbarku - drugi co do wielkości, po Malborku, zamek państwa krzyżackiego. Stanął w XIV wieku za sprawą kapituły pomezańskiej. Posiadał dziesięć wież, a każda z nich była inna. Początkowo do zamku prowadził drewniany, częściowo zwodzony most, od XIX wieku most jest już murowany.

Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont


Niestety w 1945 roku zamek spaliła armia czerwona i tak tkwi w częściowej ruinie, jak piękny był zamek, tak i ruina niczego sobie, zachwyca swym urokiem i przypomina o dawnych czasach chwały.

Jest to teren prywatny, wstęp niemożliwy, choć przy odrobinie szczęścia właścicielka oprowadzi po włościach opowiadając historię zamku, przy wtórze skrzypiących drzwi i furt...

Zamek Szymbark, kasia ejsmont
Zamek Szymbark, kasia ejsmont


Niegdyś działała tu Fundacja Widzieć Muzyką, miał być ośrodek dla niewidomych dzieci, ale funduszy brakło i zamczysko zostało sprzedane. Ciekawostką jest też, że na zamku w 1995 roku kręcony był film "Król Olch" z Johnem Malkovichem. Z tego to okresu pozostały niepasujące tu okna.

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Szymbark, kasia ejsmont
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

aro72gr
świetne miejsce oraz miłą opiekunka zamku która ciekawie opowiada o dziejach
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022