Zamek Piastowski w Wołowie

(3.6 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek Piastowski w Wołowie na Dolnym Śląsku to dziś siedziba Starowstwa Powiatowego. Ta historyczna siedziba książęcego, a nawet królewskiego rodu prawdopodobnie powstała na początku XIV wieku, z polecenia księcia głogowskiego Konrada I, choć nie można tego powiedzieć z całkowitą pewnością.W późniejszych wiekach, a mianowicie w XVI i XVII, zamek został przebudowany, a w kolejnym stuleciu uległ pożarowi. Został jednak odbudowany w latach 1714-25. Do końca XIX wieku był jeszcze kilka razy przebudowywany, ale w niewielkim tylko stopniu.

Dziś zabytek jest zadbany i stanowi siedzibę władz powiatu. Jest to okazała budowla murowana, wzniesiona na planie czworoboku. Ma trzy kondygnacje i dwa trakty pomieszczeń. Z bryły zamku nakrytej dachem czterospadowym wznosi się ośmioboczna wieża, wysoka na około 15 m, na którą zwykle można wejść w godzinach działania Urzędu.Niestety wnętrza zamku książęcego przebudowane zostały w XVII i XIX wieku w celach biurowych, tak więc zatraciły pierwotny charakter rezydencji. Zachowały się jednak renesansowe sklepienia oraz oryginalny portal z piastowskim orłem i płaskorzeźbami aniołów, gdyż w zamku znajdowała się katolicka kaplica. Na placu zamkowym stoi natomiast figura Maryi z aureolą - uznawaną za jedną z piękniejszych na Śląsku.

Zamek Piastowski
Pl. Piastowski 3, WołówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–16:15
  • wtorek: 07:00–16:15
  • środa: 07:00–16:15
  • czwartek: 07:00–16:15
  • piątek: 07:00–16:15
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Wołów noclegi

Wołów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zamki
Ważna
zamki
51°20'7N, 16°38'58E
05 grudzień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację