Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej na Dolnym Śląsku to piękny zabytek, który obecnie stanowi prywatny dom, jednak jest udostępniany dla turystów.Istnieje w Polsce wiele miejsc wyjątkowych, fascynujących i inspirujących. Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej zdecydowanie wszystkie te cechy posiada. Jego obecni właściciele to pasjonaci, którzy remontują go krok po kroku, dbając o jak najwierniejsze odrestaurowanie zniszczonej części, zgodnie z ówczesnymi standardami. Jeszcze długa droga do zakończenia dzieła.

Odwiedzającym gościom już dziś mieszkający tu właściciele chętnie uchylają rąbka tajemnic, które skrywa w sobie Kapitanowo. Ten zamek to miejsce autentyczne, prawdziwe, jesli chcesz poczuć niezwykłą aurę zamierzchłych czasów i choć na chwilę przenieść się w czasie, to miejsce jest dla ciebie. Poznasz tu los dawnych mieszkańców, zobaczysz jak żyli i staniesz twarzą w twarz z historią. Przed wizytą najlepiej zapowiedzieć się telefonicznie.

Zamek Kapitanowo
ul. Marii Konopnickiej, Ścinawka Średnia
tel. 667-610-690 , 601-069-038
kapitanowo.zamek@gmail.com
http://zamekkapitanowo.plNowa Ruda noclegi

Nowa Ruda to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zamek Kapitanowo Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
Hotel Niemcza Spa
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021