Zamek Kapitanowo w Ścinawce, Zamek Kapitanowo

Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej na Dolnym Śląsku to piękny zabytek, który obecnie stanowi prywatny dom, jednak jest udostępniany dla turystów.Istnieje w Polsce wiele miejsc wyjątkowych, fascynujących i inspirujących. Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej zdecydowanie wszystkie te cechy posiada. Jego obecni właściciele to pasjonaci, którzy remontują go krok po kroku, dbając o jak najwierniejsze odrestaurowanie zniszczonej części, zgodnie z ówczesnymi standardami. Jeszcze długa droga do zakończenia dzieła.

Odwiedzającym gościom już dziś mieszkający tu właściciele chętnie uchylają rąbka tajemnic, które skrywa w sobie Kapitanowo. Ten zamek to miejsce autentyczne, prawdziwe, jesli chcesz poczuć niezwykłą aurę zamierzchłych czasów i choć na chwilę przenieść się w czasie, to miejsce jest dla ciebie. Poznasz tu los dawnych mieszkańców, zobaczysz jak żyli i staniesz twarzą w twarz z historią. Przed wizytą najlepiej zapowiedzieć się telefonicznie.

Zamek Kapitanowo
ul. Marii Konopnickiej, Ścinawka Średnia
tel. 667-610-690 , 601-069-038
kapitanowo.zamek@gmail.com
http://zamekkapitanowo.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°31'31" N, 16°29'2" E
Dolnośląskie
2016-01-14
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą