Zamek Esterki w Bochotnicy, mirosław

Zamek Esterki w Bochotnicy

(3.9 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek Esterki w Bochotnicy zbudowany został na stromym odcinku południowego zbocza doliny Bystrej, niedaleko słynnego Kazimierza Dolnego.Zamek był niewielki, ale trudny do zdobycia ze względu na swe położenie. Legenda głosi, że warownię rozkazał wybudować król Kazimierz Wielki dla swojej nałożnicy Esterki, którą odwiedzał potajemnie z Kazimierza podziemnymi lochami.

W rzeczywistości ten gotycki zamek faktycznie pochodzi z XIV wieku, ale był prywatną rezydencją Firlejów. Dziś pozostały jedynie ruiny tej budowli.Zamek w Bochotnicy ma także swojego ducha, to duch Katarzyny ze Zbąskich Oleśnickiej. To właścicielka zamku, która na czele grupy zbójców rabowała okoliczne dwory i karawany kupieckie, strzeże zrabowanych skarbów ukrytych w podziemiach.

Zamek Esterki
ul. Podzamcze, BochotnicaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kazimierz Dolny
Pałace i dworki
Normalna
zamki ruiny
51°20'7N, 21°59'41E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021