Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°20'7" N, 21°59'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zamek Esterki w Bochotnicy zbudowany został na stromym odcinku południowego zbocza doliny Bystrej, niedaleko słynnego Kazimierza Dolnego.Zamek był niewielki, ale trudny do zdobycia ze względu na swe położenie. Legenda głosi, że warownię rozkazał wybudować król Kazimierz Wielki dla swojej nałożnicy Esterki, którą odwiedzał potajemnie z Kazimierza podziemnymi lochami.W rzeczywistości ten gotycki zamek faktycznie pochodzi z XIV wieku, ale był prywatną rezydencją Firlejów. Dziś pozostały jedynie ruiny tej budowli.

Zamek w Bochotnicy ma także swojego ducha, to duch Katarzyny ze Zbąskich Oleśnickiej. To właścicielka zamku, która na czele grupy zbójców rabowała okoliczne dwory i karawany kupieckie, strzeże zrabowanych skarbów ukrytych w podziemiach.

Zamek Esterki
ul. Podzamcze, BochotnicaKazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48381 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020