Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zakrzosek to wypiętrzenie grzbietu Pasma Równicy w Beskidzie Śląskim, znajdujące się na wysokości 695 m n.p.m. Na tym niewielkim szczycie na polance znajduje się niewielka osada.Z polaną związana jest pewna ciekawostka - w sierpniu 1944 roku na tej polanie lądowali radzieccy zwiadowcy (kiedyś na polanie stał Kamień z tablicą dla upamiętnienia tego wydarzenia). Nazwa Zakrzosek pochodzi od nacięć "zakszosów", robionych siekierą na drzewach dla oznaczenia granic posiadłości.

Dojście na Zakrzosek

- Ustroń Dobka, szlak czarny, 45 min.

- ze schroniska PTTK na Równicy przez Orłową, szlakiem niebieskim, 2 h 10 min.- ze skrzyżowania znaków na szczycie Trzy Kopce Wiślańskie, szlakiem niebieskim, 15 min.

Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020