Zakrzosek, Roman Świątkowski

Zakrzosek w Beskidzie Śląskim

(3.9 głosów: 7)
Oceń i napisz opinię

Zakrzosek to wypiętrzenie grzbietu Pasma Równicy w Beskidzie Śląskim, znajdujące się na wysokości 695 m n.p.m. Na tym niewielkim szczycie na polance znajduje się niewielka osada.Z polaną związana jest pewna ciekawostka - w sierpniu 1944 roku na tej polanie lądowali radzieccy zwiadowcy (kiedyś na polanie stał Kamień z tablicą dla upamiętnienia tego wydarzenia). Nazwa Zakrzosek pochodzi od nacięć "zakszosów", robionych siekierą na drzewach dla oznaczenia granic posiadłości.

Dojście na Zakrzosek

- Ustroń Dobka, szlak czarny, 45 min.- ze schroniska PTTK na Równicy przez Orłową, szlakiem niebieskim, 2 h 10 min.

- ze skrzyżowania znaków na szczycie Trzy Kopce Wiślańskie, szlakiem niebieskim, 15 min.Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ustroń Beskid Śląski
Szczyty i punkty widokowe
Mniej istotna
szczyty
49°40'29N, 18°53'53E
15 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację