Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°36'6" N, 17°23'9" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Opis Zakrzewa

Zakrzewo to wieś położona w województwie wielkopolskim, niedaleko miejscowości Kłecko, na północny zachód od Gniezna, na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Wełnianką.Pałac w Zakrzewie

Główną atrakcją miejscowości Zakrzewo jest piękny pałac. Wzniósł go w XIX wieku Albin Belina - dobry gospodarz i społecznik. Wokół pałacu rozciąga się park krajobrazowy z bogactwem gatunkowym drzew i krzewów. Za pałacem mieszczą się zabytkowe budynki gorzelni, olejarni i stajni.

Obecnie pałac w Zakrzewie to piękny hotel i centrum konferencyjne pozostające w rękach banku WBK (Zakrzewo 15).

Na południe od miejscowości Zakrzewo, niedaleko Jarocina, również w województwie wielkopolskim, również znajduje się pałac w Zakrzewie, ale dla odmiany ta miejscowość nazywa się Zakrzew.Zakrzewo noclegi

Zakrzewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Zakrzewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020