Zakład Balneologiczny w Sopocie

Zakład Balneologiczny w Sopocie

(4.4 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zakład Balneologiczny w Sopocie znajduje się przed wejściem na sopockie molo. To jedna z najbardziej charakterytycznych budowli w mieście. Placówka powstała w 1903 roku na terenie wcześniejszego kąpieliska Jerzego Haffnera. Dziś jest to teren Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko.

Budynek Zakładu wykończony jest rzeźbami i witrażami. Nad głównym portalem ulokowane zostały: rzeźba syreny, trytona oraz herb miasta, jeden z najstarszych w Sopocie.W zakładzie leczone są przede wszystkim schorzenia reumatologiczne z wykorzystaniem wody w różnych temperaturach. 

Zakład Balneologiczny
ul. Grunwaldzka 1-3, Sopot

Pierwotny autor treści: Piotr

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023