Zakład Balneologiczny w Sopocie znajduje się przed wejściem na sopockie molo. To jedna z najbardziej charakterytycznych budowli w mieście. Placówka powstała w 1903 roku na terenie wcześniejszego kąpieliska Jerzego Haffnera. Dziś jest to teren Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko.Budynek Zakładu wykończony jest rzeźbami i witrażami. Nad głównym portalem ulokowane zostały: rzeźba syreny, trytona oraz herb miasta, jeden z najstarszych w Sopocie.

W zakładzie leczone są przede wszystkim schorzenia reumatologiczne z wykorzystaniem wody w różnych temperaturach. 

Zakład Balneologiczny
ul. Grunwaldzka 1-3, SopotPierwotny autor treści: Piotr

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021