Zagroda Trójniaków w Zalipiu

Zagroda Trójniaków w Zalipiu

(4.7 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zagroda Trójniaków w Zalipiu to wyjątkowy, mały skansen w tej pięknej rolniczej wsi, jaką jest Zalipie w Małopolsce, przez wielu nazywaną wsią malowaną.Właściciel i twórca skancenu swą wiedzę i doświadczenie zdobyte od rodziców i dziadków chce przekazać młodemu pokoleniu. Mając własne i przekazane od sąsiadów maszyny oraz narzędzia urządził mały skansen, który udostępnia turystom do zwiedzania.

Zagroda w Zalipiu
Zagroda w Zalipiu

Jedno pomieszczenie zaadaptowane jako izba regionalna jest pomalowane w tradycyjne kwiaty zalipiańskie. W niej znajduje się Szopka Bożonarodzeniowa, w której są wykonane własnoręcznie postacie biblijne naturalnej wielkości.Drugie pomieszczenie wykorzystywane jest do prowadzenia warsztatów edukacyjnych. Tematem warsztatów jest wypiek placków „blachorzy”. Są to placki pieczone w okresie przednuwek na kwaszonym mleku i sodzie. Podczas warsztatów omawiany jest tutaj cały cykl od uprawy roli, zbioru, młócenia, mielenia i wypieku wykorzystując do pokazu stare narzędzia np. sierp, płóg konny, brony, cepy, żarna oraz piec wykonany z cegły szamotowej, w którym można upiec wiejski chleb.

Zagroda w Zalipiu
Zagroda w Zalipiu

Zagroda Edukacyjna Grzegorz Trójniak
Zalipie 3, Zalipie
tel. 14 641-26-50
zagroda-trojniakow@wp.pl
www.zagrodatrojniakow.pl
Czynne: 1 IV - 31 XGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Zalipie noclegi

Zalipie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zalipie
Muzea i skanseny
Normalna
muzea skanseny
50°14'28N, 20°50'28E
30 styczeń 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację