Zagroda Trójniaków w Zalipiu

Zagroda Trójniaków w Zalipiu

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zagroda Trójniaków w Zalipiu to wyjątkowy, mały skansen w tej pięknej rolniczej wsi, jaką jest Zalipie w Małopolsce, przez wielu nazywaną wsią malowaną.

Właściciel i twórca skancenu swą wiedzę i doświadczenie zdobyte od rodziców i dziadków chce przekazać młodemu pokoleniu. Mając własne i przekazane od sąsiadów maszyny oraz narzędzia urządził mały skansen, który udostępnia turystom do zwiedzania.

Zagroda w Zalipiu
Zagroda w Zalipiu


Jedno pomieszczenie zaadaptowane jako izba regionalna jest pomalowane w tradycyjne kwiaty zalipiańskie. W niej znajduje się Szopka Bożonarodzeniowa, w której są wykonane własnoręcznie postacie biblijne naturalnej wielkości.

Drugie pomieszczenie wykorzystywane jest do prowadzenia warsztatów edukacyjnych. Tematem warsztatów jest wypiek placków „blachorzy”. Są to placki pieczone w okresie przednuwek na kwaszonym mleku i sodzie. Podczas warsztatów omawiany jest tutaj cały cykl od uprawy roli, zbioru, młócenia, mielenia i wypieku wykorzystując do pokazu stare narzędzia np. sierp, płóg konny, brony, cepy, żarna oraz piec wykonany z cegły szamotowej, w którym można upiec wiejski chleb.

Zagroda w Zalipiu
Zagroda w Zalipiu


Zagroda Edukacyjna Grzegorz Trójniak
Zalipie 3, Zalipie
tel. 14 641-26-50
zagroda-trojniakow@wp.pl
www.zagrodatrojniakow.pl
Czynne: 1 IV - 31 X

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Zalipie noclegi

Zalipie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zagroda w Zalipiu
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022