50°14'28" N, 20°50'28" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Zagroda Trójniaków w Zalipiu to wyjątkowy, mały skansen w tej pięknej rolniczej wsi, jaką jest Zalipie w Małopolsce, przez wielu nazywaną wsią malowaną.Właściciel i twórca skancenu swą wiedzę i doświadczenie zdobyte od rodziców i dziadków chce przekazać młodemu pokoleniu. Mając własne i przekazane od sąsiadów maszyny oraz narzędzia urządził mały skansen, który udostępnia turystom do zwiedzania.

Zagroda w Zalipiu
Zagroda w Zalipiu

Jedno pomieszczenie zaadaptowane jako izba regionalna jest pomalowane w tradycyjne kwiaty zalipiańskie. W niej znajduje się Szopka Bożonarodzeniowa, w której są wykonane własnoręcznie postacie biblijne naturalnej wielkości.

Drugie pomieszczenie wykorzystywane jest do prowadzenia warsztatów edukacyjnych. Tematem warsztatów jest wypiek placków „blachorzy”. Są to placki pieczone w okresie przednuwek na kwaszonym mleku i sodzie. Podczas warsztatów omawiany jest tutaj cały cykl od uprawy roli, zbioru, młócenia, mielenia i wypieku wykorzystując do pokazu stare narzędzia np. sierp, płóg konny, brony, cepy, żarna oraz piec wykonany z cegły szamotowej, w którym można upiec wiejski chleb.

Zagroda w Zalipiu
Zagroda w Zalipiu


Zagroda Edukacyjna Grzegorz Trójniak
Zalipie 3, Zalipie
tel. 14 641-26-50
zagroda-trojniakow@wp.pl
www.zagrodatrojniakow.pl
Czynne: 1 IV - 31 X

Zagroda w Zalipiu

Zalipie noclegi

Zalipie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Grzegorz Trójniak Wędrowiec 205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021