Zagroda Albrechta w Swołowie na Kaszubach to bardzo ciekawy i oryginalny zespół budynków mieszkalnych i gospodarczych w Swołowie, przejęty w 2002 roku przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.Kraina w Kratę

Obecnie unikatowa Zagroda Albrechta to Skansen - Muzeum Kultury Ludowej Pomorza prezentujące typową, czworoboczną zagrodę zamożnego chłopa z terenów Pomorza Środkowego z przełomu XIX i XX wieku. Reprezentuje ona charakterystyczną zabudowę szachulcową i jest znaczącym elementem Krainy w Kratę na Kaszubach.

 Ekspozycja w chałupie zagrodnika
Ekspozycja w chałupie zagrodnika

Dawny właściciel tej zagrody - Gerhard Albrecht, w 1934 roku odebrał jedną z tzw."dębowych tablic" wręczanych tym pomorskim rodzinom, które mogły się poszczycić udokumentowanym zasiedlaniem jednego miejsca przez ponad 200 lat. Na skutek masowych wysiedleń rodzin niemieckich po II wojnie światowej rodzina Albrechtów opuściła Polskę, a gospodarstwo nr 8 w Swołowie przejął były więzień obozu koncentracyjnego w Sztutowie Tadeusz Piecuski.

Zagroda Albrechta - Oddział Muzeum Pomorza Środkowego
Swołowo 8, Słupsk
tel. 59/ 811-94-10
www.swolowo.pl

Gąski,gąski,do domu...
Gąski,gąski,do domu...


stodoła zagrodnika

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

JACEK Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-15 na
Pięknie odrestaurowana zagroda, ze zwierzętami, sprzętami z epoki, ciekawie umeblowany dom. Interesujące wystawy i opis historii regionu. Brawo! Perełka warta zobaczenia.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021