Zagroda Albrechta, Danusia

Zagroda Albrechta w Swołowie

(4.8 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zagroda Albrechta w Swołowie na Kaszubach to bardzo ciekawy i oryginalny zespół budynków mieszkalnych i gospodarczych w Swołowie, przejęty w 2002 roku przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Kraina w Kratę

Obecnie unikatowa Zagroda Albrechta to Skansen - Muzeum Kultury Ludowej Pomorza prezentujące typową, czworoboczną zagrodę zamożnego chłopa z terenów Pomorza Środkowego z przełomu XIX i XX wieku. Reprezentuje ona charakterystyczną zabudowę szachulcową i jest znaczącym elementem Krainy w Kratę na Kaszubach.

 Ekspozycja w chałupie zagrodnika, Danusia
Ekspozycja w chałupie zagrodnika, Danusia


Dawny właściciel tej zagrody - Gerhard Albrecht, w 1934 roku odebrał jedną z tzw."dębowych tablic" wręczanych tym pomorskim rodzinom, które mogły się poszczycić udokumentowanym zasiedlaniem jednego miejsca przez ponad 200 lat. Na skutek masowych wysiedleń rodzin niemieckich po II wojnie światowej rodzina Albrechtów opuściła Polskę, a gospodarstwo nr 8 w Swołowie przejął były więzień obozu koncentracyjnego w Sztutowie Tadeusz Piecuski.

Adres

Zagroda Albrechta - Oddział Muzeum Pomorza Środkowego
Swołowo 8, Słupsk
tel. 59/ 811-94-10
www.swolowo.pl

GPS: 54°28'40N, 16°50'19E

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gąski,gąski,do domu..., Danusia
stodoła zagrodnika, Danusia
Swołowo Słupsk Kaszuby
Normalna
muzea skanseny zagrody
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

JACEK
Pięknie odrestaurowana zagroda, ze zwierzętami, sprzętami z epoki, ciekawie umeblowany dom. Interesujące wystawy i opis historii regionu. Brawo! Perełka warta zobaczenia.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022