Zagroda Albrechta, Danusia

Zagroda Albrechta w Swołowie

(4.8 głosów: 8)

Zagroda Albrechta w Swołowie na Kaszubach to bardzo ciekawy i oryginalny zespół budynków mieszkalnych i gospodarczych w Swołowie, przejęty w 2002 roku przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.Kraina w Kratę

Obecnie unikatowa Zagroda Albrechta to Skansen - Muzeum Kultury Ludowej Pomorza prezentujące typową, czworoboczną zagrodę zamożnego chłopa z terenów Pomorza Środkowego z przełomu XIX i XX wieku. Reprezentuje ona charakterystyczną zabudowę szachulcową i jest znaczącym elementem Krainy w Kratę na Kaszubach.

Gąski,gąski,do domu..., Danusia
Gąski,gąski,do domu..., Danusia

Dawny właściciel tej zagrody - Gerhard Albrecht, w 1934 roku odebrał jedną z tzw."dębowych tablic" wręczanych tym pomorskim rodzinom, które mogły się poszczycić udokumentowanym zasiedlaniem jednego miejsca przez ponad 200 lat. Na skutek masowych wysiedleń rodzin niemieckich po II wojnie światowej rodzina Albrechtów opuściła Polskę, a gospodarstwo nr 8 w Swołowie przejął były więzień obozu koncentracyjnego w Sztutowie Tadeusz Piecuski.stodoła zagrodnika, Danusia

Adres

Zagroda Albrechta - Oddział Muzeum Pomorza Środkowego
Swołowo 8, Słupsk
tel. 59/ 811-94-10
www.swolowo.pl

GPS: 54°28'40N, 16°50'19E

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°28'40N, 16°50'19E
04 grudzień 2014
17 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

JACEK
15 sierpień 2020 15:16
Pięknie odrestaurowana zagroda, ze zwierzętami, sprzętami z epoki, ciekawie umeblowany dom. Interesujące wystawy i opis historii regionu. Brawo! Perełka warta zobaczenia.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację