Zagórów , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zagórów atrakcje

Co warto zobaczyć?

Zagórów to miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące pomiędzy Koninem i Środą Wielkopolską, nieco na południe od Lądu, nad rzeką Wartą, na obrzeżach Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.Zagórów otrzymał prawa miejskie od Władysława Jagiełły w 1407 roku. Ciekawostką jest, że podczas powstania styczniowego w 1863 roku, przez 2 dni Zagórów pełnił rolę stolicy Polski, niestety za udział okolicznej ludności oraz za pomoc powstańcom w tym powstaniu przeciwko zaborcy rosyjskiemu, miasteczko utraciło na jakiś czas prawa miejskie ukazem cara, ale po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Zagorów odzyskał prawa miejskie.

Zagórów , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zagórów , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Atrakcje w Zagórowie

- Kosciół Św. Apostołów Piotra i Pawła - katolicka świątynia z lat 1740-60- Kościół ewangelicki z 1884 roku

- Pomnik Powstańców Wielkopolskich, Rynek Główny - to jeden z ładniejszych pomników patriotycznych w Wielkopolsce

Zagórów, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zagórów , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zagórów , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Pomnik Jana Nepomucena z 1747 roku, Mały Rynek- Zabytkowy układ urbanistyczny, kształtujący się od 1400 roku, z zabytkowymi kamienicami

Zagórów noclegi

Zagórów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Zagórowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°10'6N, 17°53'44E
07 luty 2017
03 luty 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację