Zabytkowy dworzec w Trakiszkach, Danusia

Zabytkowy dworzec w Trakiszkach

(5 głosów: 4)

Drewniany, zabytkowy kolejowy dworzec w Trakiszkach koło Puńska w województwie podlaskim wzniesiono w 1896 roku. Reprezentuje on ciekawy styl dawnej architektury rosyjskiej. Stacja w Trakiszkach obsługiwała linię kolejową trasy Orany - Szostaków - Suwałki.Obecnie niedaleko stoi nowy dworzec kolejowy, a stary dworzec jest zamknięty, jednak stanowi piękną ciekawostkę architektoniczną, którą warto zobaczyć.

Zabytkowy dworzec w Trakiszkach, Janusz Poloczek
Zabytkowy dworzec w Trakiszkach, Janusz Poloczek

Stary dworzec PKP
TrakiszkiBooking.com
Inne budowle
Normalna
dworce
54°14'18N, 23°12'28E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021