Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Drewniany, zabytkowy kolejowy dworzec w Trakiszkach koło Puńska w województwie podlaskim wzniesiono w 1896 roku. Reprezentuje on ciekawy styl dawnej architektury rosyjskiej. Stacja w Trakiszkach obsługiwała linię kolejową trasy Orany - Szostaków - Suwałki.Obecnie niedaleko stoi nowy dworzec kolejowy, a stary dworzec jest zamknięty, jednak stanowi piękną ciekawostkę architektoniczną, którą warto zobaczyć.

Zabytkowy dworzec w Trakiszkach
Zabytkowy dworzec w Trakiszkach


Stary dworzec PKP
Trakiszki

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020